Votka Kokteyl Tarifleri

Votka kokteyl tarifleri özellikle yaz aylarında yaygın olarak araştırılan tariflerin arasında gelmektedir. Votkanın birçok farklı meyve ile senkronize olabilecek bir lezzete sahip olması kokteyllerin tadının çok daha aromatik ve keyifli hale gelmesini sağlamaktadır. Siz de bu sayede sıcak yaz günlerinde tüketebileceğiniz lezzetli kokteylleri ev ortamında, kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bugun sizlerle birlikte Votka Kokteyl tarifleri içerisinde en sevilen votka kokteyl tariflerini inceledik.

Appletini Koktey Nasıl Yapılır

Votka kokteyl tarifleri arasında bulunan Appletini Kokteyl, pek çok kişi tarafından en sevilen kokteyllerden biri olan Martini’nin elma ile yapılan versiyonu olarak bilinmektedir. Votka, elma suyu, limon suyu ve akçaağaç şurubu ile elde edebileceğiniz Appletini kokteyl tarifi, votka ile yapılan kokteyl tariflerinden en sevileni olarak bilinmektedir.

Malzemelerin tamamını shaker içerisine ilave ettikten sonra 3-4 küp kadar buz ile birlikte shaker soğuyuncaya kadar çalkalamalı adlı ardından Martini bardağına doldurarak servis etmelisiniz. İnce bir dilim elma ile süsleyerek daha hoş bir görüntü elde edebilir ve hem estetik olarak hitap edecek hem de lezzet olarak sizlere büyük bir doyum sağlayacak Appletini kokteylinizin tadına varabilirsiniz.

Bloody Mary Kokteyl Nasıl Yapılır?

Votka kokteyl tarif çeşitleri arasında bulunan Bloody Mary kokteyl nasıl yapılır? Bloody Mary kokteyl, votka ve domates suyu ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra limon suyu, worcestershire sosu, tabasco, karabiber, deniz tuzu ve kereviz sapı da malzemeleri arasında bulunmakta ve oldukça aromatik bir Bloody Mary kokteyl elde edilmesini sağlamaktadır. Bu malzemeler haricinde damak tadınıza uygun bir çok farklı baharat ile lezzetlendirebileceğiniz ve daha zengin hale getirebileceğiniz olan Bloody Mary kokteyl, shaker içine tüm malzemeler eklendikten sonra karıştırılarak yapılır. Eğer 2. bir shakerınız varsa buzları burada karıştırmanız ve ardından bardakta birleştirmeniz önerilmektedir. Kereviz sapı ile servis edebileceğiniz Bloody Mary kokteylinize talep ederseniz servis esnasında daha fazla buz ekleyebilirsiniz.

 

Cosmopolitan Koktel Nasıl Yapılır?

Votkalı kokteyl tarifleri arasında bulunan ve pek çok kişinin en sevdiği kokteyl tarifi olan Cosmopolitan kokteyl, nasıl yapılır? mandalina votkası, yaban mersini suyu, portakal likörü ve limon suyu ile elde edilmektedir. Tüm malzemeleri shakera doldurduktan sonra talep ettiğiniz miktarda buz ekleyip iyice çalkalamalı  ardından martini bardağında servis etmelisiniz. Portakal kabuğu, yaban mersini ya da çilek ile servis edilebilecek olan Cosmopolitan en sevilen votka kokteyli tarifleri arasında bulunmaktadır.

White Russian

Votka ile yapılan kokteyl tarifleri arasında bulunan ve eşsiz görüntüsüyle görenleri adeta hayran bırakan White Russian, kahve severler için en uygun kokteyl seçeneklerinden biridir. Votka, kahve likörü ve az yağlı krema ile elde edilmekte olan White Russian kokteyl, yalnızca 3 malzemeyle yapabileceğiniz basit kokteyl yapımı en lezzetli kokteyllerden biridir. Shakerınızı buzla doldurduktan sonra malzemeleri ilave edip uzun süre boyunca karıştırmanız gerekmektedir. Taze çekilmiş kahveyle süsleyebileceğiniz ve talep doğrultusunda bardağı da buz ekleyerek servis edebileceğiniz White Russian kokteyl misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız tercih edebileceğiniz en keyifli kokteylllerden biridir.

Votka, greyfurt veya yaban mersini suyu ile elde edilen, kolay votka kokteyl tarifleri arasında bulunan Sea Breeze oldukça sevilen bir votka kokteyli tarifidir. Bardağınızın yarısını buzla doldurduktan sonra kalan malzemeleri sırasıyla bardağı boşaltabilir ve ardından uzun bir süre boyunca karıştırarak lezzetlerin birbirine senkronize olmasını sağlayabilirsiniz. Bardağın dışı tamamen soğuyuncaya dek bekletmeniz gereken ve süslemek için limon kabuğu kullanabileceğiniz bu kokteyl hafif lezzetli ve ferahlatıcı kokteyl seçenekleri arasında bulunmaktadır.

Votka Collins Kokteyl Nasıl Yapılır?

Özellikle Sıcak yaz günlerinde yaygın olarak tercih edilen ve ferahlatıcı bir lezzete sahip olan Votka Collins kokteyl nasıl yapılır? Votka Collins kokteyl limon suyu, soda, şeker, votka ve tuz ile üretilmektedir. Tüm malzemeleri bir shakera ekledikten sonra shaker tamamen soğuyana kadar çalkalayan bilir ve ardından nane veya portakal dilimleriyle servise hazır hale getirebilirsiniz.

Yaz aylarında en çok tercih edilen ve özellikle yemeklerden sonra tüketildiğinde oldukça lezzetli bir tada sahip olan Votka Collins kokteyl evde en kolay yapılabilecek kokteyl seçenekleri arasında bulunuyor olması sebebiyle de yaygın olarak tercih edilmektedir.

Hawaii Punch Kokteyl Nasıl Yapılır?

Hindistan cevizli sütünün tadını sevenlerin mutlaka denemesi gereken ve kendine ait aroması ile dikkat çeken Hawaii Punch kokteyl, yaz aylarında sizi ferahlatacak votka kokteyl tarifleri arasında gelmektedir. Hindistan cevizi sütü, limonata, ananas suyu, limonlu soda ve votka ile elde edilmekte olan dolayısıyla oldukça lezzetli bir tada sahip olan bu kokteyl alkol tadının yoğun olduğu kokteyllerde hoşlanmayan kişiler tarafından oldukça sevilmektedir.

Limonlu soda haricindeki tüm malzemeleri karıştırıp bir gece buzlukta dondurduktan sonra dondurulmuş malzemelerin üzerine su limonlu soda ekleyerek servise hazır hale getirebilirsiniz. En güzel votka kokteyl tarifleri arasında gelen Hawaii Punch kokteyl, hazırlanması en kolay kokteyl tariflerinden biri olması sebebiyle de dikkat çekmektedir.

Gin Rickey Kokteyl Nasıl Yapılır?

En sevilen cin tariflerinden biri olan Gin Rickey’in orijinal tarifini votka ekleyerek çok daha lezzetli bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Cin votka kokteyl tarifleri arasında bulunan bu tarif votka, cin, limon suyu, soda ve buzun karıştırılmasıyla kolaylıkla elde edilebilecek bir kokteyldir. Özellikle kokteyllerde alkol tadının baskın olmasının sevenler tarafından mutlaka tercih edilmesi gereken bu kokteyl yemek sonrası tüketilebilir ve genellikle taze nane yaprakları ile servis edilir.

Bu yazımızda sizlere, votka ile yapılan kokteyller, votka kokteyl tarifleri, basit kokteyl tarifleri, en güzel votka tarifleri ve cin votka tarifleri konularını ele aldık. Diğer Votka Tarifleri için;

Margarita Kokteyl Nasıl Yapılır?

Alkolsüz Şampanya Nedir, Simli Şampanya, Alkolsüz Kokteyl Fiyatları 2023

Tekila Kokteylleri 2023 Yepyeni Tarifler!

Bellini Kokteyl | Bellini Kokteyl Nasıl Yapılır?

Kokteyl Dendiğinde Akla Gelen 4 Viski Kokteyli

İçinizi Ferahlatacak 8 Alkolsüz Kokteyl

Long İsland Kokteyl Nasıl Yapılır?

Yorum yapın