Long İsland Kokteyl Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Long island Kokteyl, Long island kokteyl nasıl yapılır, Long island kokteyl tarifi ve long island kokteyl içindekiler hakkında bilgiler sunacağız.Long island kokteyl alkol oranıda ençok sorular arasındadır ve long island alkoloranı isteğe ve tercihe bağlı olarakta değişir.Haydi birlikte Long island kokteyl tarifine gözatalım

Alkolsüz kokteyl tarifleri için tıklayın..

Kokteyllerin efendisi olarak nitelendirilen Long İsland Kokteyl, 5 beyaz diye nitelendirdiğimiz,cin,votka,tekila,rom,portakal likörü,limon suyu ve koladan oluşur. Long island kokteyl içindekiler nelerdir sorusuna cevaptır aslında. Vermiş olduğumuz malzemelerle yapılan Kokteyl, çok eski ve en sert olan tariftir. En çok tercih edilen Long island Kokteylde budur.Birde Yeni daha yumuşatılmış olan Kokteyl tarifi vardır.Onun tarifinide vereceğiz.

Long İsland kokteylin tarihi,çok eskilere dayanmaktadır.Long İsland Koktey,1975 li yıllarda,Newyork Hampton bays’de oluşturulduğu söylenir.Kokteylle ilgilenen birisi tekila,votka,cin,rom u aromalı meyve sularıyla karıştırarak,yeni tat olarak kullanıp önemli bir yarışmada birinci olmuş.Aslında alkolle arası çok iyi olmayan insana önermeyeceğim Long İsland Kokteyli. Çünkü çok sert. Long island kokteyl içen,alışık olmayan bir kişi,kokteylden korkabilir 🙂

Long İsland Kokteyl Nasıl Yapılır?

Long İsland Koktey Tarifi

  • 2 cl Rom
  • 2 cl Cin
  • 2 cl Tekila
  • 2cl Votka
  • 1 cl Portakal Likörü
  • Long island Kokteylin sertliğine göre kendi ölçünüzü belirleyebileceğiniz miktarda kola

Long İsland Kokteyl, bardakta hazırlanan bir kokteyldir. Long İsland Kokteyl alkol oranı,diğer kokteyllerden daha fazladır. Long İsland kokteylin diğer kokteyllerden farkı biraz daha sert olmasıdır. Long İsland kokteyl kolanın içindeki şeker sayesinde kana daha çabuk karıştığı için daha erken sarhoşluk verir. Long İsland Kokteyl için buzlu bardağımızın içine sırasıyla 5 beyaz alkolümüzü ekliyoruz ve karıştırıyoruz en son üzerine kolayıda koyup,bol buzla bardağımızı destekliyoruz,veeee Long İsland Kokteylimiz hazır. Garnitür olarak limon dilimleri yada porrtakal dilimleri ile süsleyebilirsiniz. Long island Kokyelimiz hazır.Afiyet Olsun.

2. Long İsland Tarifimizin tek farklı içerisine şeker şurubuda eklenmesidir.Bu sayede Long İsland Kokteylin sertliği biraz olsun kırılmış olur.

Long İsland kokteyl, Uluslararası barmenler birliğinin resmi kokteyli olarak kabul edilir. Long island kokteyli içtikten sonra,bence başka kokteyl aramayacaksınız ama sert kokteyller sevmiyorsanız,beğenmeyebilirsiniz..

Bu yazımızda Long İsland Kokteyl hakkında; Long island Koktey, Long İsland kokteyl nasıl yapılır, Long island kokteyl tarifi, Long island kokteyl için gerekl malzemeler konusunu ele aldık.

YouTube video
Long İsland Kokteyl

Alkolsüz Kokteyller Yazımızı İncelediniz mi?

Yorum yapın