Bud Bira Alkol Oranı Nedir? Bud Bira Fiyatı, Kalori ve Alkol Yüzdeleri

Budweiser bira, bir asır önce vizyon sahibi bir adamın ilk ulusal bira markasını yaratmasından bu yana ABD’nin en iyi birası oldu. Anheuser-Busch InBev Company, 2008 yılında Belçikalı InBev’in Amerikan Anheuser-Busch’u satın almasıyla kurulduğundan bu yana küresel bira markası haline geldi. Peki Bud bira alkol oranı nedir? Bud biranın çeşitleri nelerdir? Bud light alkol oranı nedir? Bud bira fiyatları nedir? Bu ve bunun gibi soruların cevaplarına birlikte bakalım.

bud bira alkol orani nedir nasil yapilir

Budweiser Bira Hakkında

Budweiser ilk olarak Alman göçmen Adolphus Busch Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındığında ve 1876’da bu hafif birayı ilk yinelemesini başlattığında yerel bira pazarında ortaya çıktı.

Popüler bira, 1920’den 1933’e kadar olan yasak döneminde yasaklanmadan önce iyi bir performans sergiledi. 2. Dünya Savaşı sırasında, Budweiser bira şirketi üretimi ulusal savaş çabalarına yönlendirdiğinde pazar yeniden küçüldü.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, Budweiser bira nın popülaritesi yeniden fırladı, ancak 1990’larda düşüşe geçti. 2008 yılında Belçika bira üreticisi InBev, Budweiser‘ın ana şirketi Anheuser-Busch’u satın aldı. InBev’in becerikli pazarlama taktikleri ile Budweiser’ların kaderi tersine döndü ve satışlarda istikrarlı bir artışla sonuçlandı.

Bud Bira Fiyatları

Sizler için Bud bira fiyatlarını derledik. Ülkemizdede oldukça popüler olan ve hergeçen gün popülerliğini arttıran Budweiser fiyatları hakkında bigi vereceğiz. Aşağıda oluşturulan bud bira fiyatı listesinde yeralan bud bira fiyatları internet üzerinden araştırılıp,sizlere fiyat tablosu olarak sunuluyor. Bu yüzden bud bira fiyat olarak alım yapacağınız yere ve bölgeye göre değişir. Budweiser bira fiyatı zamlandıkça, Budweiser bira fiyat listemizde güncellenecektir.

ÜrünEski FiyatıYeni Fiyatı
33cl Bud Bira39,00 TL61,00 TL
50cl Bud Bira49,00 TL73,00 TL
33cl Dark Bud Bira39,00 TL61,00 TL
Budweiser bira fiyat

Budweiser Çeşitleri

  • Budweiser: 80 dünya pazarında %2,3 küresel bira hacmi payına sahip, klasik, amber renkli, ferahlatıcı bir Amerikan birasıdır.
  • Bud Light: Daha genç olmasına rağmen, bu bira türü küresel bira hacmi pazar payının %2,5’ine ulaşıyor.
  • Bud Select 55: Şirket ayrıca bir Bud Select 55 birası yarattı. Sadece 55 kalori ile, şerbetçiotu ve karamelli malt karışımı ile demlenmiş, lezzetli ve şık hale getiren, dünyadaki en düşük kalorili altın biradır.
  • Budweiser Zero: 2020 yılında piyasaya sürülen yeni bira türüdür. Bu alkolsüz serinletici içecek sıfır şeker içerir.
  • Budweiser Nitro Gold Lager: kavrulmuş karamelli malt ve demlenmiş nitrojen gazının cesur tadlarına sahip bir biradır. Küçük yoğun baloncuklarla dolu %5 alkol oranına sahip demli 0,35 l kutularda üretilir.

Bud bira alkol oranı nedir? Kaç kalori içerir?

Bugun sizler için en çok merak edilen Bud bira alkol oranı, bud bira fiyatı, fiyatları ve bud bira çeşitlerini ele alacağız. Budweiser bira, malt aroması ile hassas, gevrek bir tada sahiptir. İlginç bir şekilde, Budweiser‘ın içindekiler listesi pirinç, maltlı arpa, maya, şerbetçiotu ve su içerir. Bu tarif, kutu başına 145 kalori demektir. Budweiser, rakiplerinden biraz daha yüksek alkol yüzdesine sahiptir: %5.0.

Bud Light bira alkol oranı nedir? kaç kalori?

Bud Light biranınn alkol oranı yalnızca %4,2’dir ve kutu başına 110 kalori içerir. Düşük alkol oranı ve daha az kalorisi nedeniyle daha sağlıklı bir seçenek olarak pazarlanmaktadır. Yine de Bud Light’ın alkol oranı, Coors Light, Michelob Ultra, Miller Lite, Busch Light ve Corona gibi diğer hafif biralarla aynı seviyededir.

Biralarda göreceğiniz ortak özellikler:

  • Kehribardan altın kahverengiye kadar değişen sıcak bir ton
  • Gevrek, hassas bir tat
  • %2 ile %12 arasında değişen bir ABV

Diğer Budweiser bira çeşitleri

Anheuser-Busch InBev, damak zevklerini genişletmek isteyenler için birkaç seçenek daha yarattı. Budweiser Nitro Gold Lager, kızarmış karamel malt tadı ile klasik bira üzerinde bir yükseltmedir. Kutu başına 167 kalori ve %5,0 alkol oranına sahip. 

Bud Light Lime bira, sıcak bir yaz gününde susuzluğunuzu kolayca giderebilir.

Araç kullananlar, ayık kalması gereken ama bira içmek isteyenler veya daha az kalori veya karbonhidrat isteyenler için Budweiser Zero, 50 kalori ve %0 alkol oranı ile şekersiz bir seçenektir. 

YouTube video
Yorum yapın