Amsterdam Bira – Amsterdam Alkol Oranı

Amsterdam Navigator Bira

Amsterdam bira, yüksek alkollü bir bira olup Türkiyedede satışı bulunan oldukça fazla tüketilen yüksek alkollü biralar arasındadır. Anadolu Efes tarafından lisanlı olan aslen Hollanda menşeeli bir biradır. Tad olarak şekerli bir tadı varken, sanırım yeniden formülize edilerek şuanda tad olarak şekerimsiliği giderilmiştir.

amsterdam bira

Amsterdam, menşei olarak hollanda birasıdır ancak Türkiye’de lisanlıdır ve Amsterdam her nekadar ithal olarak bilinsede asla ithal bira değildir. Amsterdam tek çeşitde değildir, detanator, maximator, liberator bira üretimleride Amsterdam comp. tarafından üretilmektedir. Amsterdam biranın yüksek alkollü olması sebebiyle oldukça tercih edilir. Aslında genelde bira alkol oranları %5 iken Amsterdam biranın alkol oranı %8 dir.

Kutu olarak siyah ve kendini farklı hissettiren Amsterdam, kapağının üzerinde koruma folyoda bulunmaktadır. Kutusunda siyah renk baskın ancak kendine özgü yazı karakterleri Amsterdamı farklı kılıyor. Kutu üzerinden yüksek alkollüdür ibaraside bulunuyor. Amsterdam kutusu üzerinde, yazan 1275 tarihinide Amstardam, tarihi sananlar var ancak ordaki tarih Amsterdam şehrine ithafen eklenmiştir. Amsterdam bira 50 cl’lik kutu yada şişe halinde satılmaktadır. Aslında şerbet gibi tadı olmamakla birlikte hafif sert biradır ve şahsende oldukça sevdiğim bir bira türüdür.

Eğer gerçekten hem tad olarak keyif alabileceğiniz ve alkol oranıda diğerlerinden yüksek ve keyifli bir bira içmek isterseniz, tavsiye edebileceğim nadir biralar arasındadır. Ana maddelerinden biri olan şerbetçi otunun sertliği her nekadar bastırılmış olsada damağınızda ilk hissedeceğiniz tatdır.

Amsterdam Navigator Bira Kaç Cl dir?

Amsterdam BiraHacimAmbalaj
Amsterdam Navigator Siyah Kutu50 CLKutu
Amsterdam Navigator Şişe50 CLŞişe
Amstardam bira

Amsterdam Bira Fiyatı 2023

Amsterdam bira fiyatı 2023 yılında oldukça merak edilen konular arasındadır. Amsterdam bira fiyatları şuan için 50 cl kutu 65 TL’den satılmaktadır. Amsterdam bira fiyatları diğer biralara oranla aslında daha ekonomk olmaktadır. Bunun sebebide yüksek alkollü olmasıdır. Alkol oranı diğer biralardan daha fazladır.

Amsterdam Bira Alkol Oranı

Normalde tükettiğimiz biraların alkol oranı %5 iken Amsterdam bira alkol oranı %8.4 dür. Aslında bakıldığında çok yüksek gibi görünmeyen alkol oranıAmsterdam yüksek alkollü bira içenler alkol ne kadar yüksek olduğunu içtiklerinde tecrübe etmişlerdir.

Amsterdam Navigator Biranın Alkol Oranı Neden Yüksektir?

Amsterdam alkol oranı yüksek olan bir bira çeşitidir. Ülkemizde Amsterdam alkol oranı yüksek olduğu için kısa yoldan çakırkeyif olmak isteyenlerin gözbebeğidir. Amsterdam alkol oranı neden yüksek? oldukça merak edilen bu soruya cevap olarak; Bira üretimide tıpkı viski üretimi gibidir alkol oranı oldukça yüksek üretilir ve daha sonra işlemlerden geçerek alkol oranı düşürülür.

Bu yüzden aslında istenilen ve tercih edilen oranlar piyasaya sürülmektedir. Amsterdam alkol oranı, %8.4 ile yüksek alkollü bira segmentinde bir biradır. Peki neden Amsterdam alkol oranı yüksek olmasına rağmen çok tercih ediliyor? Bence tamamen tadı ile Amsterdam alkol oranı uyumunun eşdeğer olmasından dolayı. Kimi biraların alkol oranı yüksekken tadı inanılmaz serttir ve tercih edilmez ancak Amsterdam alkol oranı ve tadı birbirini tamamlar ve Amsterdam alkol oranı yüksek olsada oldukça tutulan ve sevilen bir bira olarak bilinir.

Yüksek Alkollü Bira Fiyatları için Kırmızı Tuborg Fiyatı 2023 Güncel Yazımıza Gözatın!!

YouTube video
Yorum yapın