Blush Şarap Fiyatları – 2024

Blush Şarap Nedir?

Blush şarap ilk üretildiği günden beri sürekli olarak popülaritesi artan şarap çeşitleri arasındadır. Bu zirvenin en önemli nedeni şarabın meyvemsi tadından kaynaklanmaktadır. Tabi ki bunun yanında aklınıza gelebilecek birçok yemekle birlikte içilebilir olması da etkendir. Ayrıca şarap uzmanları ve sağlık uzmanları da bu çeşidin gerçek anlamda birçok sağlık faydası olduğunu da söylemektedir. Peki Blush şarap nedir? Blush şarap fiyat bakımından diğerleri arasında nerede yer alıyor? Ne ile içilir? Çeşitleri neler? Nasıl servis edilir? Makalemizde bu sorulara ve daha fazlasına yanıt verdik.

blush şarap

Blush Şarap nedir?

Blush, diğer şarap çeşitlerine nazaran daha fazla renk paleti barındıran çeşitlerden birisidir. Açık pembe ila orta pembe renk arasında birçok pembe tonuna sahip olabilir. Blush, yapımı başladığında, şarap için sıkılan üzüm suyu neredeyse şeffaf bir tona ya da berrak bir tona sahip olur. İlginç olan, kırmızı ya da siyah üzüm suyu olması fark etmeksizin bu renk tonu bahsettiğimiz gibi şeffaf ya da berraktır.

Şarabın renk tonunu, tadını ve yoğunluğunu belirleyen en önemli unsur, şarabı yaparken sıkılan meyvenin kabuklarını meyvenin suyu ile bekletme sürecidir. Blush şarabının üretiminde, sıkılan üzümün kabukları üzüm suyu içerisinde sadece birkaç saat bekletilir. Açık renk tonunu da buradan almaktadır.

Blush Şarap Özellikleri Nelerdir?

Blush, beyaz şaraplarla aynı özelliklere sahiptir. Kırmızı şaraplara göre nispeten daha hafif ve tazeliğe sahip oldukları için yaz sezonu için ideal bir içecektir.

Yıllar geçtikçe, insanlar sık ​​sık Blush şarabını eski ve yeni dünya Blush şarabına bağladılar. Kalabalık genellikle eski dünya tarzı şarapları sek olarak adlandırır. Üstelik yeni dünya tarzı Blush şarabından daha fazla alkole sahiplerdir. Öte yandan, yeni dünya blush şarabı çok daha tatlı ve daha az alkollüdür.

Ancak genel olarak, Blush şarabı çiçeksi, meyvemsi, hafif bir tada sahiptir. Bu nedenle, kırmızı karışımlardan daha az karmaşık ve güçlü bir içecek arıyorsanız, her zaman soğuk bir bardak blush şarabı tercih edebilirsiniz. Biraz buz küpü ekleyebilirsiniz.

Blush Şarap Nasıl Servis Edilir?

Beş ila yedi derece arasında ideal bir sıcaklıkta soğutulmuş şarapları sunmak her zaman idealdir. En iyi sonuç için beyaz şarap kadehinde servis etmek mükemmel olur.

Blush ile Eşleştirilecek En İyi Yiyecekler Nelerdir?

Blush şarabı zengin bir tat ve aromaya sahip olduğu için birçok yiyecekle iyi gider. Blush şarabı ile eşleştirilecek en iyi yiyecekler somon, ıstakoz, barbekü, keçi peyniri ve kırmızı soslu bir İtalyan yemeğidir. En sevdiğiniz lazanyayı yerken Blush şarabı da içebilirsiniz.

Her şeyin yanı sıra, beyaz pizza, yumurta yemekleri, balık ve tavuk bazlı salatalar ve yaz çorbaları için favori bir seçimdir. Blush şarabının daha tatlı çeşitleri, taze meyve tabakları, peynirler ve tatlılarla mükemmel uyum sağlayacaktır.

Blush Şarap Faydaları Nelerdir?

Gerçekten de Blush şarabı, şarap tutkunları için favori bir seçimdir çünkü farklı yemekler için ideal içeceklerdir. Üstelik lezzetli tadı ve harika rengi onu eşsiz ve büyüleyici kılıyor.

Bununla birlikte, son araştırmalar, Blush şarabının birçok umut verici sağlık yararına sahip olduğunu göstermektedir. Peki bunlar neler:

1. Ruh Sağlığını Geliştirin

Blush şarabı, vücudumuzda bulunan hormon seviyelerini ve stresi azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar içerir. Buna ek olarak, araştırmalar, Blush şarabının antioksidan bileşenlerinin, kaygı ve depresyona neden olan istenmeyen düşüncelerle başa çıkmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

2. Obezite Risklerini Azaltın

Blush şarabının ikinci sağlık yararı, obezite sorunlarıyla başa çıkmaya yardımcı olmasıdır. Çalışmalar, Blush şarabı içmenin sağlıklı bağırsak bakterilerinin genel büyümesini artırdığını kanıtlıyor. Bu yararlı bakteriler de metabolizmayı iyileştirecektir.

3. Cilt Durumunu İyileştirir

Diğer şaraplar gibi, kırmızı şarap da karbondioksit içerir. Bu modern çağda “karboksiterapi” veya karbondioksit tedavisi bilinmektedir. Bu cilt bakımı, kollajen büyümesini azaltarak sağlıklı cildin yenilenmesine yardımcı olur.

4. Antioksidanlar Açısından Zengin

Blush şarabı, kalbiniz için sağlıklı olan antioksidanlar açısından zengindir. Bu elementler kalbi iltihaplanma ve stresten koruyabilir. Bu nedenle, orta düzeyde Blush şarabı tüketimi, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

5. Enflamasyonla Savaşır

Anti-inflamatuar elementler, kronik iltihaplanma olasılığını azaltan Blush şarapta yeterince bulunmaktadır.

Blush Şarap Fiyat

Blush şarap fiyatları 2024 Ocak güncel fiyatlar:

Egeo Şarap ÇeşidiFiyatları
75cl Blush şarap fiyatı   95,00 ₺
75cl Verano Blush Şarap Fiyatı340,00 ₺
75cl Diren Blush şarap fiyatı189,00 ₺
Ancyra Blush 2020 (Roze) 75cl Şarap Fiyatı230,00 ₺
75 lik Cumartesi Blush Şarap Fiyatı100,00 ₺
75cl Leona Blush Şarap Fiyatı140,00 ₺
75cl Karga Blush252,00 ₺
75cl Novum Blush270,00 ₺
75cl House Wine Blush Şarap215,00 ₺
YouTube video
Yorum yapın