Varım Bira Alkol Oranı Nedir? Fiyatı Nedir?

varim bira alkol orani nedir nasil icilir

2018 yılında piyasaya sürülen Varım, Anadolu Efes firmasına ait yerli bira markasıdır. Son yıllarda daha fazla insanın tüketmeye başladığı bira, diğer bazı markalarda olduğu gibi şerbetçi otundan kaynaklanan ağızda bıraktığı acı tada sahip olmaması ve diğer biralara göre daha düşük alkol oranı ile popüler olmaya devam etmektedir.

Anadolu Efes şirketinin yerli markası olan Varım diğer bira markalarına göre daha az alkollü ve daha uygun fiyatlı olarak sunulmaktadır. Birçok birada bulunan, şerbetçiotu kaynaklı ağızda kalan acı tattan uzak olan Varımın ayrıyeten Elma, şeftali ve greyfurt aromalı 3 farklı çeşidi bulunan Varım bira 45 cl’lik kutularda satılmaktadır.

Bira severlerin tercih ettiği altın sarısı renk ve bol köpük içeren varım, yumuşak bir içime sahip olduğu için tercih edilmektedir.  Bu yumuşak içimi ve daha az alkol içeriği ile 2020 yılının en çok tercih edilen birası unvanına sahip oldu.

Varım Bira Alkol oranı nedir?

Özellikle plajlarda, sıcak havadan bunalanların fazla alkol almadan ama biraz rahatlamak ve serinlemek amaçlı tercih ettiği bir biradır. Aynı zamanda acı tada sahip olmaması da özellikle yüksek alkol ve şerbetçiotunun verdiği acılığı sevmeyenler için iyi bir içecek olmasını sağlıyor.

Biralarda genellikle %5’ten fazla alkol bulunur ama varım bira alkol oranı %4.1’dir. Bu da onu daha hafif biralar kategorisine sokar.

Varım nereden alabilirim?

Büyük zincir marketlerde ve tekellerde kolaylıkla bulunabilir. Tecrübemden yola çıkarak söylüyorum, iç Anadolu bölgesinde tekellerde pek bulunmuyor.

Varım bira fiyatı ne kadar?

Varım düşük alkol oranı ve normalde 50 cl’lik kutuda olması gerekirken 45 cl ile satılmaktadır. Bu özellikleri ile de diğer biralardan daha ucuzdur. Varım hem kalite hem yumuşak içim arayan bira severler için tercih sebebi olmaktadır ve Varım bira fiyatı 2024 yılındada ençok merak edilen konular arasındadır. Varım bira kaç para?

Efes Varım Bira fiyatı: 47,00 ₺’dir

Varım çeşitleri neler?

Varım; Elma – Şeftali – Greyfurt olarak üç farklı aroma

Varım sarhoş eder mi?

İçkinin sarhoş ediciliği, kişinin yaş, kilo, boy gibi birçok faktöre bağlı olarak değişecektir. Alkolsüz olarak pazarlanan biralarda da az miktarda alkol vardır ve yeteri kadar içildiğinde o dahi sarhoş edebilir. Varım Bira alkol oranı (%4.1 ) diğer biralara göre düşük te olsa ne kadar içildiğine bağlı olarak sarhoş edicidir.

Miller Bira Alkol Oranı Yazımıza Gözatın..

YouTube video
Yorum yapın