Corona Bira Fiyatı Nedir? Alkol Oranı Ne Kadar? Corona Extra Daha mı Ağır?

Corona Bira, sahilin tadını çıkarmanız için hafif ve serinletici bir biradır. Birisi bira dendiğinde Corona akıllara gelen ilk birkaç isimden biridir. Adını güneşin koronasından alan marka, dünyada en çok satan biralar arasında yer alan bir Meksika birasıdır. 

Corona ve Corona Extra aynı şey midir?

Corona marka adıdır ve Corona Extra onun ürünüdür. Dünyada Corona, Corona Extra ile eşanlamlı hale geldi. Corona Extra’daki Extra, alkol içeriğini ifade etmez. Bununla birlikte, Corona Extra, diğer tüm 330 ml’lik bira şişelerinin aksine, corona bira 355 ml’lik bir şişe ile üretilen tek biradır.

corona bira fiyati alkol orani nedir

Korona Bira Alkol Oranı Nedir?

Farklı içecekler, nasıl yapıldıklarına bağlı olarak farklı alkol içeriği yüzdelerine sahiptir. Genellikle viski yaklaşık yüzde 43, votka yaklaşık yüzde 40 ve bira yaklaşık yüzde 4,5 oranında alkol içerir. Endüstri standartlarına uygun bir Corona birasında yüzde 4,5 oranında alkol bulunur.

Bira denilince akla gelen ilk isim Corona’dır. Ancak, en sevdiğiniz birayı yudumlamadan önce Corona bira alkol oranını hiç düşündünüz mü? ABV (hacimce alkol), herhangi bir içecek satın alırken aramanız gereken ilk şeydir.

Varım Bira – İlginizi Çekebilir

Corona extra’nın alkol oranı ne kadardır?

Corona Extra, genelde plajlarda herkesin elinde göreceğiniz biralardandır. Corona Extra alkol içeriği % 4,5’dir. Corona Extra‘daki alkol içeriği endüstri standartlarına uygundur ve bu nedenle bira severler için güvenli bir seçenektir. Corona Extra’daki ekstranın alkol içeriğinin azlığı veya çokluğu ile alakası yoktur, bu sadece bir marka adıdır.

Kalori sayımı söz konusu olduğunda

Kalori sayımı söz konusu olduğunda Corona, 35 cl porsiyon başına 0 gr yağ ve 149 kalori içerir. Bira genellikle misket limonu gibi narenciye dilimleriyle servis edilir. Corona Extra 6’lı, 12’li kutularda veya şişelerde gelir. Bira, meyveli bal aroması ve bir miktar malt ve şerbetçiotu aroması barındırır.

Biranın kalorisi yüksektir, bu nedenle bira göbeğinden uzak durmak istiyorsanız Corona Light’ı tercih edin. Light’ın kalori ve alkol oranı Corona Extra‘nın alkol oranından daha azdır.

Corona bira fiyatı nedir?

Corona bira fiyatıda oldukça merak edilir. Ülkemizdede oldukça sevilen ve tüketilen corona bira fiyat olarak oldukça uygundur.35 Cl Corona bira fiyatı: 65,00 TL’dir

Corona Light’ın alkol oranı nedir?

Diğer hafif biralar gibi Light Corona alkol oranı bakımından düşüktür. Corona Light Alkol oranı hacimce %3,9 olup, biranın diğer varyantlarından daha azdır.

Düzenli bira içicisiyseniz, her zaman kalorisi düşük olanı seçin. Bira sadece 99 kalori içerir ve yağ içeriği yoktur. Yani, bir şişe daha hafif bira içmeyi düşünüyorsanız, devam edin.

Düşük Corona Light alkol oranı, onu hafta sonu kaçamakları için mükemmel bir seçim haline getirir. Corona Light, Amerika ve Avrupa’da en hızlı satan biralar arasındadır.

Düşük alkol oranına sahip olan Corona Light bira, damak tadınızı bir sonraki seviyeye taşıyacak zengin tatlarla doludur. Bira, meyve-bal aroması ve kendine özgü şerbetçiotu aromasına sahiptir.

İçeceğin lezzetini arttırmak için baharatlı ve narenciye bazlı yemeklerle servis etmelisiniz. Bir dahaki sefere Light bira almaya gittiğinizde, Corona Light biranın alkol içeriğini aklınızda bulundurun.

Corona Extra hafif bir bira mı?

Hayır, Corona Extra hafif bir bira değil. Ancak Corona’nın Corona Light adında hafif bir birası var. Hafif bir bira tipik olarak daha düşük alkol içeriği veya daha düşük kalori ile demlenir.

Corona’daki farklı bira tatları nelerdir?

Meyveli bal aroması ile rafine bir tada sahiptir. Dilimlenmiş limonla servis edilmesi tavsiye edilir.

Corona birasının tarihçesi nedir?

Corona Extra, Cervecer a Modelo adlı bir şirket tarafından ABD dışında tüm dünyaya ihraç edildiği Meksika’da doğdu. Constellation Brands, Corona’yı ABD’ye ihraç ediyor. Corona, adını taç kelimesinin Latince bir terimi olan güneş koronasından alır ve güneşi ve diğer yıldızları çevreleyen plazma aurasını ifade eder.

Corona’nın bileşenleri nelerdir?

Corona filtrelenmiş su, mısır, maya, şerbetçiotu ve maltlı arpa içerir.

Corona kaç kalori içerir?

Corona, her 355 ml başına yaklaşık 124 kalori içerir. Tükettiğiniz her bir bardağı yakmak için koşu bandında yaklaşık 20 dakika veya daha fazlasına (ne kadar aktif olduğunuza bağlı olarak) ihtiyacınız olacak.

Yorum yapın