Talisker Viski Fiyatları 2024

Talisker Viski Fiyatları Ne Kadar?

Günümüzde çok sayıda viski türü vardır. Bunların fiyatları her birinde farklılık gösterir. Bugün sizlerle talisker viski fiyatları konusunu inceleyeceğiz. Farklı markaların fiyatları, insanlar tarafından sık sık bir soru işareti oluşturur. Talisker viski fiyatları fiyat listemizi ürünlere zam geldikçe güncelleyeceğiz. Genel anlamda talisker viski fiyatları 2024 fiyatları ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, genel anlamda aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Talisker Viski Fiyatı
70’lik Talisker 10 YO1,250,00 TL
70’lik Talisker Storm1,250,00 TL
70’lik Talisker Skye1,190,00 TL
Talisker Viski Fiyatları 2023

Genel anlamda Talisker viski fiyatları bu şekildedir. Bunun dışında farklı imalatlarda fiyatlar farklılık gösterebilir. Ayrıca senelere göre her viski çeşitinde olduğu gibi talisker viski fiyatları değişkenlik arz edebilir.

Dikkatinizi Çekebilir > En Güncel Viski Fiyatları İçin Yazımızı İnceleyebilirsiniz.

Talisker viski günümüzde imal edilen viski markalarından bir tanesidir. Genel anlamda markanın ürettiği viski çeşitleri şu şekildedir:

 1. Talisker 10 Year Old
 2. Talisker Skye
 3. Talisker Storm
 4. Talisker Dark Storm
 5. Talisker 18 year Old
 6. Talisker 25 year Old
 7. Talisker 30 year Old
 8. Talisker Distiller’s edition
 9. Talisker 57° North
 10. Talisker Port Ruighe
 11. Talisker Neist Point
 12. Talisker 8 Year Old Cask Strength

Talisker viski markasının fiyatları gerek imalata gerekse kaç senelik olduğuna göre göre farklılık gösterebilir. Ayrıca yıldan yıla fiyatların farklılık gösterebildiği unutulmamalıdır.

Talisker Viski Alkol Oranı

Her alkollü içkide, alkol oranları farklılık gösterir. Dolayısıyla özellikle bir marka yeni duyulduğu zaman alkol oranlarının ne kadar olduğu merak edilebilir. Talisker viski alkol oranı incelendiği zaman 10 senelik olgunlaştırma süresine sahip ekstrasyonun 45.8 alkol derecesine sahip olduğu görülmektedir.

Red Label Fiyat 2024

Red Label fiyat 2024 yılında ne kadar? Red Label farklı imalatlar sunar. Eğer bunların fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, genel bilgi aşağıdan elde edilebilir.

35 cl Johnie Walker Red Label249,00 TL
50 cl Johnie Walker Red Label329,00 TL
70 cl Johnie Walker Red Label429,00 TL
100 cl Johnie Walker Red Label619,00 TL
150 cl Johnie Walker Red Label950,00 TL
300 cl Johnie Walker Red Label2,000,00 TL

Red Label fiyat 2024 fiyatları ne kadar diyorsanız, genel anlamda ücretlendirme bu şekildedir. Görülebileceği üzere kaç cl olduğuna göre değişkenlikler yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra tüm alkol ürünlerinde olduğu gibi fiyatlar senelere göre farklılaşabilir. Bu nedenle güncel fiyatların düzenli olarak kontrol edilmesi önerilir.

Viski Nasıl Yapılır?

Talisker Viski üretimi nasıl? Bu süreç genel hatları ile normal bir viski üretiminden farksızdır. Dolayısıyla üretim aşaması 5 adım halinde şu şekildedir:

 1. Maltlama
 2. Lapalama
 3. Fermantasyon veya mayalama
 4. Damıtma veya distilasyon
 5. Olgunlaştırma

Ancak bu adımların içerisinde hangi süreçlerin izlendiği ülkelere, bölgelere ve firmalara göre farklılık gösterebilir. Bu adımlar sadece genel anlamda viskinin imalat sürecini betimler.

Viski üretimi esnasında tercih edilen tahıl her ülkede farklılık gösterebilir. Örnek olarak İskoçya’da Arpa kullanılırken Amerika Birleşik Devletleri’nde Mısır ya da Çavdar görülür. Ancak İrlanda’da Arpa ve Buğday’dır.

Maltlama

Bu aşaması arpaların 2-3 gün boyunca suya yatırılması ile başlar. Böylece arpalar suyu emerek yumuşar. Filizlenmesi/çimlenmesi için bir odaya yayılır. Filizlenme ile arpa içerisinde mevcut olan nişasta şekere dönüşmeye başlar. Bu yaklaşık olarak 1 hafta alır. Ardından da diğer işlemler takip eder.

Lapalama

Maltlama aşaması tamamlandıktan sonra maltlanmış arpa elde edilir. Bu değirmenlerin yardımıyla öğütüldükten sonra lapalama tankına yollanır. Burada sıcak su ile karıştırılır ve lapa oluşur.

Fermantasyon

Fermantasyon aynı zamanda mayalama olarak da adlandırılır. Bu aşamada lapamsı arpa suyu içine maya verilir. Böylece önceki aşamada meydana gelen şeker maya ile reaksiyona girer. Bunun sonucunda da alkol meydana gelir. Genel anlamda süreç 2 ile 7 gün arasında devam eder. Böylece yüzde 7 ile 10 arasında bir alkol oluşur.

Damıtma

Damıtma aşamasında fermantasyon sonucunda elde edilen alkol-su karışımı bakır imbiklere konur. Damıtma yöntemiyle birbirinden ayrıştırılır.

Olgunlaştırma

Damıtma işlemi neticesinde bir alkollü sıvı elde edilir. Bu meşe fıçılara doldurulduktan sonra olgunlaşmaya bırakılır. Ne kadar olgunlaştığı ülkeden ülkeye farklılık gösterir ve bunun sonucunda viski elde edilir. Talisker viski üretimi hakkında bilgi almak istiyorsanız süreç ana hatları ile böyle özetlenebilir.

Yorum yapın