Johnnie Walker Viski Fiyatları

Johnnie Walker Viski Fiyatları -Viski tahıl püresinin permente edilmesiyle elde edilen alkollü bir içecektir. Viski yapımı esnasında damıtma, fermente edilmiş olan tahıl püresinin buharlaştırıcıdan geçtikten sonra elde edilmiş olan sıvının bir kap içerisine toplanması şeklinde hazırlanır.

Viski Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Viskinin yapımında kullanılan tahıllar ise arpa, maltlık, arpa, çavdar buğday ve mısır’dır. Elde edilen bu malzeme mayalanarak tatlandırılır. Viski dünyada ticari olarak üretilen en önemli içkiler arasında yer almaktadır. İlk viski 1608 yılında üretilmeye başlanmıştır.

Viskide Alkol Oranı Kaçtır?

Viskinin içeriğindeki alkol miktarı % 40-46 oranında değişkenlik gösterir. Kendisine özgü olan bir lezzete sahip olan viski büyük fıçılar içine koyularak yıllandırılabilir. Piyasada satışı yapılan viskiler ne kadar eski yani yıllanmış olursa o kadar pahalı olacaktır. Viski özel zamanların özel içkisi olarak bilinir. Tadı ve içim şeklinin yanı sıra fiyatının da yüksek olması onu özel bir içki yapan en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Viski bir kültürdür, bu nedenle herşeyle içmeniz mümkün değildir. Bir viski müdavimi onun nasıl ve neyle içeceğini biliyor olsa da biz hatırlatmak amacıyla aşağıda viskinin neyle iyi gideceğine dair önerilerde paylaşalım.

Viskinin Yanında Ne Gider?  

Aşağıda viskiyle birlikte tüketilebilecek mezeler ve yiyecekler yer almaktadır.

  • Kuruyemiş: Viskiyle birlikte en iyi eşlik edecek yiyecekler arasında şüphesiz kuruyemiş gelmektedir. Bir içki masasına oturduğunuzda kuruyemiş genel olarak var olması zorunlu olsa da viskinin yanına en çok yakışan kuruyemiştir. Eğer viskiyi bir barda ya da restoranda içecekseniz gelen sunum tabağı içerisinde badem, kaju ve fındık gibi kuruyemişler ikram edilir. Kuruyemiş verilmesinin nedeni ise viskinin o keskin olan tadının daha yumuşatılmasını sağlamaktır. Viskinin kendi tadı ile kuruyemişin birleşmesi damakta güzel bir aroma tadı bırakır. Bu da viski içmeyi keyifli bir hale getirecektir. Eğer viskiyi barda ya da restoranda içmiyor evde ikram ediyorsanız bahsettiğimiz gibi kuruyemişle servis edebilirsiniz.
  • Peynir: Peynir içkiyle birlikte tüketilebilen önemli bir yiyecektir. Viskiyle ikram edecekseniz peynirin ekşi tada sahip olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle viskinin yanında ikram edilen peynir sıradan değil özellikle Fransız peyniridir. Viskinin yanında başka hangi peynir türleri ikram edilir derseniz söyleyeceğimiz ikram edeceğiniz viski türüne göre değişkenlik gösterir diyebiliriz.
  • Aromalı Ekmek: Ekmek içki ile gider mi demeyin, eğer açsanız ekmekle de iyi gider. Ancak burada yemeniz gereken ekmek dilim şeklinde olması gerekiyor. Dilim ekmek hafif açlığınızı gidermek ve viskiden alacağınız tadın daha güzel olmasını sağlayacaktır. Viskinin yanında atıştırmalık bireyler olsun istiyorsanız kızarmış ekmek iyi olacaktır. Viski asla boş mideyle tüketilmemelidir. Çünkü bu onun kendi tadına verebileceğiniz en kötü şey olacaktır. Evinizde viski tüketmek istiyorsanız üzerine baharat ve zeytinyağı süreceğiniz ekmeği fırında kızartıp yiyebilirsiniz. Bu şekilde viskinin keskin olan tadını biraz daha kırmış olursunuz.
  • Çikolata: Çikolata insana mutluluk veren bir yiyecek. Viskiyle en iyi gidecekler arasında da yer almaktadır. Hatta öyle ki televizyondaki dizi ve filmlerde viskinin çikolata ile ikram edildiğini de görebilirsiniz. Çikolatanın vermiş olduğu tat viskinin keskin tadını kıracak ve daha lezzetli bir hale dönüştürecektir. Çikolata ile mayhoş bir viski birbirini tamamlayan iki lezzet olarak karşınıza çıkacaktır. Viskinin yanında hangi çikolatayı tüketmeliyim derseniz bitter sizin için tavsiye edilebilir. Bitter’in acı tadı viskinin mayhoş aromasıyla bir araya geldiğinde ortaya mükemmel sonuç çıkacaktır. Hatta şöyle söyleyelim eğer viskinin tadı size ağır ve acı geliyorsa daha güzel bir lezzete dönüştürebilirsiniz.
  • Cips: Viskinin yanında tüketilmesi gereken atıştırmalıklar arasında cipste bulunuyor. Özellikle viskiyi kalabalık ortamda tüketiyorsanız herkese tabak hazırlamak yerine ortaya hazırlayacağınız cip kovası ile mükemmel bir tat oluşturabilirsiniz. Kendi başınıza akşam bir sinema keyfi yapmayı planlıyorsanız viski ve cips güzel arkadaş olacaktır. Viski keyifli sohbetlerin başlatılmasını sağlayan önemli bir içecektir. Alkol tercihi viski olanlar için cips güzel bir uyum olacaktır.
  • Meyveler: Viskinin yanında tüketilebilenler arasında meyvede geliyor. Meyveler ister kuru ister taze olarak tüketilebilir. Meyvelerden hangisinin viski ile tüketilebileceğini merak ediyorsanız hemen belirtelim çilek ve böğürtlen mükemmel tat verecektir. Tatlı ve ekşi aromalı meyveleri tercih etmek sizin için iyi olacaktır. Viskinizi kışın içiyorsanız taze meyve bulma ihtimaliniz düşeceğinden dolayı kuru meyvelerle de tüketebilirsiniz. Viski her türlü en güzel şekilde tüketilebilecek alkollü içecekler arasında yer almaktadır.
  • Sebze Çubukları: Viskinin yanında atıştırmalık arayanlar için sebze çubukları da iyi bir tercih olacaktır. Sunumunuzu daha güzel bir hale getirmek istiyorsanız havuçları çubuk şeklinde keserek servis edebileceğiniz gibi salatalıkla da aynı şeyi yapabilirsiniz. Sebze çubuklarını meyveli suyun içerisine koymanız güzel tat almasını sağlayacaktır. Hatta suyun içerisine buzda koyabilirsiniz. Sebzeler viskinin keskin tadının kırılmasını sağlayacaktır.
  • Soda ve Enerji İçeceği:  Viski sek içilebilen bir alkol olsa da onu bazı içeceklerle karıştırarak da tüketebilirsiniz. Örneğin içerisine soda ekleyerek tadını yumuşatabilirsiniz. Ya da viskinin içerisine birkaç küp buz atarak biraz çoğaltıp yumuşatabilirsiniz. Viskinin yanında ferahlamak isteyenler için soda ve enerji içeceği güzel bir tercih olacaktır.
  • Izgara Et Çeşitleri: Viskiyi yemekle tüketmeyi planlıyorsanız o zaman yanında et yemeklerini de tercih edebilirsiniz. Viskinin yanında mangal ve barbekü etleri mükemmel uyum sağlayacaktır.

Johnnie Walker Viski Fiyatları [Güncel Liste]

Viski fiyatları 2023 yılında zamlanmıştır. Aşağıda farklı markalara ait olan satış fiyatları listelenmiştir. Eğer keyfinize düşkünseniz ve özel zamanlarınızda viski tüketmeyi düşünüyorsanız aşağıda sıralayacağımız fiyatlar size bu konuda fikir verecektir. 35’lik, 50’lik, 70’lik, 100’lük ve 150’lik J&B fiyatları listesi şu şekildedir.

J&B Viski Fiyatları

J&B viski fiyatıJ&B viski fiyatları 2023
35 lik J&B Viski fiyatı249,00 TL
50 lik J&B Viski fiyatı349,00 TL
70 lik J&B Viski fiyatı449,00 TL
100 lük J&B Viski fiyatı619 ,00 TL
150 lik J&B925,00 TL
J&B VİSKİ FİYATLARI

Johnnie Walker Black Label Fiyat Listesi

Johnnie Walker Black Label fiyat listesi aşağıda belirtilmiştir. En güncel ve zamlı viski fiyatlarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Johnnie Walker Viski FiyatlarıJohnnie Walker Viski Fiyatı
35’lik Johnnie Walker Red Label279,00 TL
50’lik Johnnie Walker Red Label385,00 TL
70’lik Johnnie Walker Red Label499,00 TL
100’lük Johnnie Walker Red Label699,00 TL
150’lik Johnnie Walker Red Label1.025,00 TL
300’lük Johnnie Walker Red Label2.300,00 TL
35’lik Johnnie Walker Black Label350,00 TL
50’lik Johnnie Walker Black Label475,00 TL
70’lik Johnnie Walker Black Label625,00 TL
100’lük Johnnie Walker Black Label875,00 TL
150’lik Johnnie Walker Black Label1.275,00 TL
300’lük Johnnie Walker Black Label2.850,00 TL
70’lik Johnnie Walker Double Black900,00 TL

Johnnie Walker Blue Label Fiyat Listesi

Johnnie Walker Blue Label en kaliteli viskiler arasında yer almaktadır. Tadının lezzetli olması ve yapımının uzun sürüyor olması ise kalitesini ortaya koymaktadır. En kaliteli olması aynı zamanda fiyatının da çok yüksek olmasına neden olmuştur. Bu viskiyi özel günlerinizde tüketebilirsiniz. Her damak zevkine uygun bir lezzeti olduğunun altını çizebiliriz. Her yerde bulamıyor olsanız da seçkin yerlerde bu viskiyi bulmanız mümkündür. Johnnie Walker Blue Label içerken kendinizi adeta sessiz bir senfoni dinler gibi hissedeceksiniz

70’lik Johnnie Walker Blue Label Viski FiyatıFiyatları
70’lik Johnnie Walker Blue Label4.500,00 TL
70’lik Johnnie Walker Blue Label

Johnnie Walker Green Label Fiyat Listesi

İçeriğindeki aromaları lezzetli ve dengeli bir şekilde tutmayı başarmış olan Green label, içimi başarılı viskiler arasında yer alıyor. Meyvemsi, baharatlı ve isli otların uyumu birbirini çok güzel tamamlamış. Eski şişe içerisinde acıbadem, talaş, anason hafif bir is etkisi bırakıyor. Tadı fındık, hissi veriyor olsa da oldukça lezzetlidir. Bu içkiye 100 üzerinden bir not verecek olursak % 86 diyebiliriz. Yeni şişede ise sıcak fındıklı bir tat bulunuyor. İçerken viski içtiğinizin farkına varabiliyorsunuz. Damağınızda kimyon ve kekremsi bir tat bırakıyor. Oldukça dengeli olan bu viski türü dilin tamamını kaplayan bir tada sahip.

70’lik Johnnie Walker Green Label 15 YO Viski FiyatlarıFiyatı
70’lik Johnnie Walker Green Label 15 YO1.300,00 TL
70’lik Johnnie Walker Green Label 15 YO

Johnnie Walker Gold Label Fiyat Listesi

Aroması belirgin olan Gold label, hafif saman, malt ve fındıksı bir kokuya sahiptir. Meşe, vanilya ve karamel aroma tatlarını tüketirken anlayabiliyorsunuz. Damağınızda fazlaca yumuşak ve kremamsı bir tat bırakacak olan bu viskide hafif tarçında bulunuyor.

70’lik Johnnie Walker Gold Label Reserve Viski FiyatlarıFiyatı
70’lik Johnnie Walker Gold Label Reserve950,00 TL
70’lik Johnnie Walker Gold Label Reserve

Johnnie Walker Red Label Fiyat Listesi

Red label kaliteli viskiler arasında yer alır. Meyvemsi tadı ile damaklarda kendine has bir lezzet brakırken dengeli ve kompeks yapısı sayesinde içimi lezzetlidir. Kolay bulunabiliyor olması fiyatlarına yansımıştır. Diğer viski fiyatlarına göre daha uygun fiyata satılmaktadır. Aşağıda Johnnie Walker Red Label Fiyat Listesi yer almaktadır.

35’lik Johnnie Walker Red Label279,00 TL
50’lik Johnnie Walker Red Label385,00 TL
70’lik Johnnie Walker Red Label499,00 TL
100’lük Johnnie Walker Red Label699,00 TL
150’lik Johnnie Walker Red Label1.025,00 TL
300’lük Johnnie Walker Red Label2.300,00 TL

Johnnie Walker King George V Fiyatı

Krallar için üretilmiş olan Johnnie Walker Blue Label King George V Edition yüzyıllar öncesinden hayatımıza girmiş ve lezzetiyle her zaman ilk sıralarda olmayı başarmıştır. En özgün viski olarak bilinen bu lezzet adeta bir mücevher gibi göz kamaştırmaktadır. Johnnie Walker Blue Label King George V Edition 1930’lu yılların özgün tatları kullanılarak üretiliyor. Bu da onu kendine has özel bir içki haline dönüştürüyor.  Johnnie Walker Blue Label King George V Edition yıllanmış meşe fıçılar içerisinde bekletilir ve bu da onun tadının daha güzel olmasına imkan sağlar. Sınırlı miktarda üretilen bu viskinin yakın zamanda artık tüketilemeyeceğinin de altını çizebiliriz. Çünkü viski üretilirken yıllarca bekletiliyor ve tadının oturması gerekiyor. Bu tat tam olarak oturmadığı sürece güzel ve kaliteli bir viski elde etmek mümkün değil.

Johnnie Walker King George V FiyatlarıFiyatı
70’lik Johnnie Walker & Sons King George V9.000,00 TL
Johnnie Walker King George V Fiyatı
Yorum yapın