Jim Beam Viski Fiyatları 2024

Jim Beam Viski Fiyatı Ne Kadar?

Jim Beam viski fiyatı ne kadar diyorsanız, genel anlamda tüm bunları inceleyebilir, bir fikir sahibi olabilirsiniz. Tablodan görülebileceği gibi kaçlık olduğuna göre fiyatlar farklılık arz eder. Ayrıca yıllara göre değiştiği için sürekli kontrol etmek önerilir.

Bu yazımızda sizlere Jim Beam viski fiyatları 2024 yılında ne kadar sorusuna cevap arayacağız.Ayrıca sizler için güncel Jim Beam viski fiyatları hakkında hazırladığımız tablo ile bilgi vereceğiz. Jim Beam viski fiyatları 2024 yılında ne kadar? Jim Beam viski fiyatları 2024 listesi alkollere gelen her zamdan sonra güncellenerek Jim Beam viski fiyatları listemizin güncel olması sağlanacaktır.

Jim Beam viski fiyatı ne kadar? Viski fiyatları yıla ve markaya göre farklılık gösterir. Bu nedenle pek çok kişi sık sık fiyatların ne kadar olduğunu sorar. Jim Beam viski için aşağıdaki tabloyu incelerseniz, genel bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Jim Beam Viski Fiyatları 2024Jim Beam Viski Fiyatı
35’lik Jim Beam White320,00 TL
70’lik Jim Beam White540,00 TL
100’lük Jim Beam White749,00 TL
150’lik Jim Beam White1,150,00 TL
70’lik Jim Beam Black625,00 TL
100’lük Jim Beam Black900,00 TL
70’lik Jim Beam Double Oak895,00 TL
100’lük Jim Beam Double Oak1,250,00 TL
70’lik Jim Beam Single Barrel1,370,00 TL
70’lik Jim Beam Apple/Red Stag/Honey540,00 TL
100’lük Jim Beam Apple/Red Stag/Honey749,00 TL
Jeam Beam Viski Fiyatları

Jim Beam Viski Çeşitleri Nelerdir?

Jim Beam viski, Beam Suntory tarafından Kentucky, Clermont’ta üretilen bir Amerikan burbon viski markasıdır.  Oldukça eski olup 1795 yılında piyasaya sürülmüştür.  Günümüzde,

 1. Jim Beam Original,
 2. Jim Beam Black,
 3. Jim Beam Devil’s Cut,
 4. Jim Beam Bonded,
 5. Jim Beam Double Oak,
 6. Jim Beam Single Barrel,
 7. Jim Beam Signature Craft Bourbon,
 8. Jim Beam Signature Craft Quarter Cask Bourbon,
 9. Jim Beam Harvest Collection,
 10. Jim Beam Distiller’s Masterpiece,

Dahil çok sayıda imalatı vardır.

Jim Beam Alkol Oranı

Jim Beam viski alkol oranı ne kadar? Her viski markasında alkol oranları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle insanlar özellikle bir markayı yeni duyduğunda alkol oranını sorabilir. Jim Beam için bu sorunun yanıtı yüzde 43’tür.

Jim Beam Viski Nasıl Üretilir?

Jim Beam viski nasıl üretilir insanlar tarafından bilinmek istenebilir. Burada ilk olarak viskilerin üretim şekillerinin, içeriklerinin ve bunların kalitesinin ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye ve firmadan firmaya göre değişiklik arz edeceğidir.

Bununla birlikte standart birtakım adımlar da vardır. Genel anlamda bunlar aşağıda olduğu gibi özetlenebilir:

 1. Maltlama
 2. Lapalama
 3. Fermantasyon veya mayalama
 4. Damıtma veya distilasyon
 5. Olgunlaştırma

Lakin her adımın ülke, bölge ve firmalara göre değişebileceği unutulmamalıdır.

Maltlama

Maltlama viski imalatında ilk aşama olup, burada arpalar 2 ile 3 gün boyunca suya yatırılmaktadır. Bu sırada arpaların suyu emmesi sağlanır.

Böylece daha yumuşak bir hal alır. Ardından da bir odaya yayılarak filizlenmesi, çimlenir. Bu süreçte arpa içinde buluna nişasta şeker olur. Süreç yaklaşık 1 haftadır.

Lapalama

Birinci aşama tamamlandıktan sonra maltlanmış arpa öğütülmesi için değirmene alınır. Bundan sonra lapalama tankına yollanır. Sıcak su ile birleştirilerek, lapa elde edilir.

Fermantasyon veya Mayalama

Bu aşamaya gelindiği zaman, lapamsı arpa su içerisine maya eklenir. Bunun sonucunda şeker ile maya etkileşime girmekte, oluşan reaksiyon ile alkol açığa çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 2 ile 7 gün arasında devam eden bir süreçtir. Bunun sonunda yüzde 7 ile 10 arasında alkol meydana çıkar.

Damıtma veya Distilasyon

Mayalanma tamamlandıktan sonra damıtma, diğer adıyla disitlasyon aşamasına geçilir. Alkol ve su bakır imbiklere alınmakta, damıtma metodu ile ayrılmaktadır.

Olgunlaştırma

Olgunlaştırma viski üretiminin son aşamasıdır. Bu aşamada alkollü sıvı meşe fıçılara aktarılmakta, böylece olgunlaşması için bırakılmaktadır. Bu sürenin ne kadar olduğu her ülkede farklılık arz edebilir. Jim Beam viski üretimi de genel anlamda bu şekilde ilerlemektedir.

Red Label Viski Fiyatları

Jim Beam dışında farklı viskilerin fiyatları da merak edilebilir. Red Label viski fiyatları ne kadar diyorsanız, aşağıda yer alan tablo incelenebilir.

35 cl Johnie Walker Red Label249,00 TL
50 cl Johnie Walker Red Label329,00 TL
70 cl Johnie Walker Red Label429,00 TL
100 cl Johnie Walker Red Label619,00 TL
150 cl Johnie Walker Red Label950,00 TL
300 cl Johnie Walker Red Label2,000,00 TL
jim beam viski fiyatları

Red Label viski fiyatları ana hatları ile bu şekildedir. Ancak alkol fiyatlarının her sene farklılaşabildiği de unutulmamalıdır.

YouTube video
Jim beam viski
Yorum yapın