Jack Daniels Viski Tarihçesi

Jack Daniels viski ilk olarak 1866 yılında kendi ismiyle Tennessee’de kurulmuş olan bir viski markasıdır. Jack Daniel, üretimde tüm aşamaları kendisi yürüterek hammaddenin özenli bir şekilde seçilmesini sağlar. Üretim esnasında beyaz tahıllar kullanır. İçeriğinde mısır, buğday ve çavdar kullanılmaktadır.

Karışıma su ve maya eklenilerek fermantasyon işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır. Bu işlem sonrasında ise klasik filtrasyon sürecine geçilir. Bu süreç viskinin tadının, lezzetinin ve aromasının belirlenmesini sağlar. İçeriğe % 70 oranında alkol destile edilir ve daha sonrasında meşe fıçılarının içine doldurularak dinlenmeye bırakılır. Bu dinlenme süreci ise 4 yıl ile 7 yıl arasında değişiklik gösterir. Amaç viskinin istenilen renk ve aromaya ulaşabilmesini sağlamaktır. Jack Daniel yalnız bizim ülkemizde değil dünyanın her yerinde popüler olmuş bir viski çeşididir. Amerika’da ve Avrupa’nın büyük bir bölümünde yüksek satış rakamlarına sahip olan viski, Old No.7 şeklinde de tanınmaktadır. Viskinin bu hali ise tat ve aromasıyla dikkat çeker. Üretimde kullanılan her malzemenin özel seçilmesi ve madurasyon süreci Jack Daniel viskisinin lezzetini belirlemektedir.

Jack Daniels Viski Hakkında

Jack Daniels içmek adeta bir tutkudur. Bugün dünyanın pek çok noktasında içki denildiğinde viskinin üzerine tanımayan insanlar vardır. Bizde özel zamanların ve anların içkisi olarak tercih edilir. Viski sek olarak içilebileceği gibi aynı zamanda kokteyl olarak ya da yanında atıştırmalar olarak da içilebilmekedir.

Jack Daniels Yanında Ne İyi Gider?

Jack Daniels viski, genellikle kurutulmuş ya da yaş olan meyvelerle içilebilir. Bunların dışında ise bitter likörle de tüketilebilmektedir. Yani çikolata, kahve ya da fındık gibi atıştırmalıkla Jack Daniels’in tadını ön plana çıkarmaktadır.  Viskiler genel olarak soğuk meyvelerle tüketilmektedir. Ancak bu meyvelerin suyu kullanılarak kokteyl olarak da hazırlanabilir. Mesela Jack Daniels içerken içine portakal suyu, çilek, limon ve ananas gibi meyve sularını karıştırabilirsiniz.

 Viskinin hangisi olursa olsun birçok meyve yanına yakışmaktadır. Zamansız bir içecek olmasından dolayı içinde bulunduğunuz mevsime ve imkanlarınıza göre yanındakini şekillendirebilirsiniz. Örneğin maydanoz, roka ya da marol gibi sebzelerle de kokteyl yapılarak tüketilebilmektedir.

Kısacası ağız tadını bilen ve önem verenler için Jack Daniels yanında birçok meyve ve sebzeyi tüketebilir ve kokteyl yapabilirsiniz. İçiminin çok yönlü olmasından dolayı her ortamda tüketmek mümkündür.

Jack Daniels Kokteyl İsimleri

Jack Daniels viskisini kokteyl hazırlayarak tüketebilirsiniz demiştik. Kokteyller hazırlanırken bunlara aynı zamanda isimler de verilmektedir. Aşağıda bu kokteyllerden bazılarının isimleri belirtilmiştir. Bunlar şu şekilde sayılabilir:

 • Jack Daniel’s Old Fashioned: Klasik viski içicilerinin hepsi bu kokteyli iyi bilmektedir. Adının ne olduğunu bilmeseler de içindekilerden hazırlanışın nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Mesela bu bahsettiğimiz kokteyl sıcak şeker ve Angostura nane tuzunun birleşmesi ile oluşur.
 • Jack Daniels Tennessee Mule: Limon suyu ve hardalın viski içerisine konularak hazırlanmasına verilen isimdir.
 • Jack Daniels Manhattan: Kokteylin içinde karamel, renkli şarap ve Angostura nane tuzu bulunmaktadır.
 • Jack Daniels Lynchburg Lemonade: Bu kokteyl, Jack Daniel’s viski, limon suyu, şeker ve soda suyunun birleşiminden oluşur.
 • Jack Daniels Whiskey Sour:  İçeriğinde limon suyu ve şeker bulunmaktadır.
 • Jack Daniels Sour Mash: Elmanın suyu, limonun suyu ve şeker birleştirilerek bu kokteyl hazırlanabilir.
 • Jack Daniels Hot Toddy: İçinde sıcak su, limon suyu ve bal bulunmaktadır.
 • Jack Daniels Mint Julep: İçinde sukrozlu su, limon suyu ve taze nane yaprakları bulunur.
 • Jack Daniels Black and White: Bu kokteyl, Jack Daniel’s viski, kahve likörü ve krema likörünün birleşiminden oluşur.
 • Jack Daniels Rusty Nail: İçinde limon suyu ve Drambuie likörü vardır.

Jack Daniel’s Viskisi İle Yapılan En İyi Kokteyl Nedir?

Jack Daniel ile yapılan pek çok kokteyl olduğunu ve yukarıda bazılarını sıralamıştık. En çok tercih edilen kokteyl ise Old Fashioned’dir. Bu kokteylde viski içine şeker, bitter ve soda bulunmaktadır. Bunun dışında tercih edilen kokteyllerden birisi de limon suyu ve grenadine ile yapılan  Lynchburg Lemonade’dir. 

Jack Daniels Viskiyi Kimler İçer?

Tadı ve aromasından dolayı dünyanın her yerinden farklı tüketicileri ulunmaktadır. Geniş bir kitleye hitap eden bu viski özellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Klasik viski denildiğinde ilk akla gelen Jack Daniels, sofistike ve içimi zevkli olan bir viski türüdür.

Viski içmek farklı bir kültür olduğu gibi içimi de diğer içkilere benzemez. Viski genel olarak yavaş ve yudumlanarak içilir. Bunun nedeni ise viskinin tadını çıkarmak ve keyif sürmektir.

Farklı yaş gurupları tarafından beğenilen bu içkinin herhangi bir yaş ayrımı bulunmaktadır. Genç erkeklerde yaşlı erkeklerde klasik viski denildiğinde Jack Daniels içmekten keyif alırlar. Dünyanın tüm ülkelerinde bu viskinin satışı vardır. Diğer viski türlerine göre yüksek rakamlarda satış grafiğine sahiptir.

Çok geniş bir kitlesi olan Jack Daniels viskisi erkekler tarafından tercih edilirken aynı zamanda prestij meselesi olarak da görülmektedir. Erkekler için içki içmek önemli olurken statüyü belirleyen en önemli şeyde içtiğiniz içki ve markasıdır. Viski içmek zenginliği de temsil ettiğinden dolayı içki içen erkekler tarafından her zaman farklı bir gözle bakılmaktadır. Viskiler genel olarak dünyanın her yerinde satışı olan ilgi çeken içkiler arasındadır. Kendine has karakteristik özelliğinin ve aromasının bulunması ise içerken insan da farkı bir ayrıcalık oluşmasına neden olmaktadır.

Jack Daniels Nerede Üretiliyor?

Daha önce de pek çok belirtmiştik, ancak net olması açısından Jack Daniels viskinin nerede üretildiğine kısaca bir göz atalım. Lynchburg, Tennessee’de Moore adında küçük bir kasabada üretilen bu viski aslına bakarsanız muhafazakar olan bir yerde fabrikaya sahip. Bu viskinin önemli özelliği üretildiği yerdeki mağaza ya da restoranlarda satılmamasıdır. Viskinin tadına bakmak istediğinizde Pazar gününün dışında özel izin almanız gerekiyor.

Jack Daniel’s Viskisi Ne Gibi Yiyeceklerle Tüketilir?

 • Kurutulmuş meyve ve fındık
 • Kurutulmuş üzüm, incir veya erik
 • Taze nane ve zencefil
 • Baharatlar, viski
 • Kahverengi şeker
 • Vanilya aromaları içeren yiyecekler
 • Çikolatalı tatlar

Jack Daniels Honey (Ballı) Fiyat

Jack Daniels Honey (Ballı) Fiyatı aşağıda 3 farklı seçenek şeklinde verilmektedir. Viskinin 35 -70 ve 100’lük şişelerde satıldığını biliyoruz. Genel olarak değerlendirecek olursak içeriğinde bulunan baldan dolayı aroması da bal şeklindedir.  Bu aslında viski likörü olarak da bilinmektedir.  Viski üretilirken kömürden geçilerek bal likörüyle karıştırılarak harmanlanır. İçeriğinde % 35 oranında alkol bulunur ve bu da onun daha yumuşak bir içime sahip olmasına neden olmaktadır. Rengine baktığımızda kehribar rengini görebiliyoruz. Vanilya karamel kokuları ise viskinin içimini ve aromasını daha farklı bir kimliğe büründürmüştür.

İçerken damağınızda hafif bir bahar tadını bulabilirsiniz. Ekşimsi nüanslar ise tadı dengelerken içerken içinizi baymadığını hissedebiliyorsunuz. Jack Daniels Honey için söylenecek söz viski ile likör arasında bir yerde olduğudur. Bu viskiyi isterseniz buzla isterseniz de soğutarak içebilirsiniz. Bu sayede almak istediğiniz aroma ve tadı çok daha güzel bir şekilde alabilirsiniz.

Jack Daniels Viski Fiyatları 2024

Aşağıdaki tabloda Jack Daniels Honey fiyatları belirtilmiştir.

35’lik Jack Daniel’s Tennessee Honey345,00 TL
70’lik Jack Daniel’s Tennessee Honey595,00 TL
100’lük Jack Daniel’s Tennessee Honey830,00 TL
Jack Daniels viski fiyat

35’lik Jack Daniels Fiyat

Jack Daniels viskinin kendi içerisinde farklı tat ve aromalara sahip olan şişeleri bulunmaktadır. 35’lik jack daniels fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

35’lik Jack Daniel’s Tennessee Fire345,00 TL
35’lik Jack Daniel’s Tennessee Apple345,00 TL
35’lik Jack Daniel’s Gentlemen Jack380,00 TL
35’lik Jack Daniels fiyat

50’lik Jack Daniels Fiyat

50’lik Jack Daniel’s Gentlemen Jack665,00 TL
50’lik Jack Daniels fiyat

70’lik Jack Daniels Fiyat

Jack Daniels viskinin kendi içerisinde farklı tat ve aromalara sahip olan şişeleri bulunmaktadır. 70’lik şişelerin fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

70’lik Jack Daniel’s Tennessee Fire595,00 TL
70’lik Jack Daniel’s Tennessee Apple595,00 TL
70’lik Jack Daniel’s Special Edirion630,00 TL
70’lik Jack Daniel’s No:27 Gold1.930,00 TL
70’lik Jack Daniel’s Gentlemen Jack890,00 TL
Jack Daniel’s Tennessee

Jack Daniels Single Barrel Fiyat

70’lik Jack Daniel’s Single Barrel1.075,00 TL
Jack Daniels Single Barrel

100’lük Jack Daniels Fiyat

Jack Daniels viskinin kendi içerisinde farklı tat ve aromalara sahip olan şişeleri bulunmaktadır. 100’lik şişelerin fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

100’lük Jack Daniel’s Tennessee Fire830,00 TL
100’lük Jack Daniel’s Tennessee Apple830,00 TL
100’lük Jack Daniel’s Sinatra Select3.100,00 TL
Jack Daniel’s Tennessee fiyatı

Jack Daniels No 7 Fiyat

Viskiden bahsedildiğinde ya da bildiğiniz viski isimleri ne diye sorulduğunda ilk akla gelenlerden bir tanesi Jack Daniels olmuştur. Dünyanın tüm ülkelerinde en çok satan viski türü olan Jack Daniels, farklı aroma ve lezzetlere sahiptir. Jack Daniel’s Old No.7 viski de bunlardan bir tanesidir. Tennessee viskisi olarak da bilinen bu içki oldukça başarılıdır.

35’lik Jack Daniel’s Old no.7345,00 TL
50’lik Jack Daniel’s Old no.7425,00 TL
70’lik Jack Daniel’s Old no.7595,00 TL
100’lük Jack Daniel’s Old no.7830,00 TL
175’lik Jack Daniel’s Old no.71.385,00 TL
300’lük Jack Daniel’s Old no.72.375,00 TL
Jack Daniel’s Old no.7 fiyat

Jack Daniels 1 Litre Fiyat

Üretilmeye başladığı yıldan bu zamana kadar onlarca ödül almış olan Jack Daniels viskisi başarısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Viskinin ekonomik olması tercih edilmesini sağlarken içiminin yumuşak olması da onu bulunduğu ülkede popüler hale getirmiştir. 35’lik şişelerde satılabiliyor olduğu gibi aynı zamanda 1 litrelik şişelerde de satılmaktadır. Bu içkilerin farklı şişelere bölünmesinin en önemli nedeni ise uzun yıllar boyunca dayanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin kapağını açtığınızı bitirmek zorunda değilsiniz ancak erken bitirmek her zaman daha faydalı olacaktır. 1 litrelik olanı seçmek ise genelde sık viski tüketenlerin tercihi olmuştur. Hem daha ekonomik olacak hem de nerede olursanız olun viski içmek istediğinizde kolayca temin edebileceksiniz.

Jack Daniel’s Tennessee Viski 1L458,96 TL
Jack Daniel’s Tennessee Viski 1Litre fiyat
Yorum yapın