Gentleman Jack Fiyatları 2024

Gentleman Jack fiyatlarıGentleman jack viski, Jack Daniels’ın bir ürünüdür. Jack Daniels Damıtımevi ise Jack Daniel tarafından, Amerika Birleşik Devletleri’nin Tenessee eyaletindeki Lynchburg kasabasında, 1875 yılında kurulmuştur.

Damıtımevi gerek Jack Daniels gerekse Gentleman Jack kapsamında farklı imalatlar sunmaktadır. Bunların fiyatları ürüne göre farklılık göstermektedir. Ayrıca yıllara göre de alkollü içki fiyatları değişkenlik arz eder.

Gentleman Jack Fiyatları Ne Kadar?

Gentleman Jack fiyatları özellikle bu viski markasını yeni bilenler tarafından düşünülebilir. Ayrıca senelere göre değiştiği için güncel olarak ücretlerinin ne kadar olduğu da sorulabilir. 35’lik, 70’lik ve 100’lük Gentlemen jack fiyatları için aşağıda mevcut olan tablo değerlendirilebilir. Gentleman jack fiyatları zamlandıkça Gentleman jack fiyatları tablomuzda güncellenecektir.

Gentlemen Jack FiyatlarıFiyatı
35’lik Gentleman Jack Fiyatları380,00 TL
70’lik Gentleman Jack Fiyatları665,00 TL
100’lük Gentleman Jack Fiyatları890,00 TL
Gentleman Jack Fiyatları

Bunun yanı sıra bahsettiğimiz üzere bu viski markası, Jack Daniels’in bir ürünüdür. Jack Daniels 35’lik, 50’lik, 70’lik, 100’lük fiyatı ne kadar gibi sorularınız varsa, aşağıdaki tabloyu da inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda Jack Daniles fiyatları nıda inceleyeceğiz.

35’lik Jack Daniels Fiyatı286,99 TL
50’lik Jack Daniels Fiyatı360,50 TL
70’lik Jack Daniels Fiyatı463,90 TL
100’lük Jack Daniels Fiyatı555,50 TL
175’lik Jack Daniels Fiyatı699,50 TL
300’lük Jack Daniels Fiyatı1,299,50 TL
35’lik Jack Daniels Tenessee Honey Fiyatı173,50 TL
70’lik Jack Daniels Tennessee Honey Fiyatı300,99 TL
100’lük Jack Daniels Tennessee Honey Fiyatı405,50 TL
35’lik Jack Daniels Tenessee Apple Fiyatı193,50 TL
70’lik Jack Daniels Tenessee Apple Fiyatı300,00 TL
100’lük Jack Daniels Tenessee Apple Fiyatı405,50 TL
70’lik Jack Daniels Special Edition Fiyatı320,50 TL
70’lik Jack Daniels Single Barrel Fiyatı499,99 TL
70’lik Jack Daniels  No.27 Gold Fiyatı800,99 TL
100’lük Jack Daniels Sinatra Select Fiyatı1,300,99 TL
Jack Daniels viski fiyatları

Jack Daniels 70’lik fiyat ne kadar gibi sorularınız bulunuyorsa bu tabloyu inceleyebilirsiniz. Böylece sadece 70’lik değil 35’lik ve 100’lük fiyatlarını görebilirsiniz. Her iki tablo sayesinde Jack Daniels’ın fiyatları hakkında genel bilgi sahibi olabilir.

Ancak bahsettiğimiz üzere ücretlerin yıldan yıla göre farklılık gösterebildiği unutulmamalı, bu nedenle düzenli olarak incelenmelidir. Jack Daniels ve Gentleman Jack’in dışında farklı alkol markalarının fiyatlarını merak ediyorsanız, onlara da ayrı şekilde bakılmalıdır.

Gentleman Jack Alkol Oranı

Her alkollü içkide alkol oranları farklılık gösterebilir. Dolayısıyla kişiler özellikle ilk kez duyduğu markalarda fiyatların ne kadar olduğunu sorabilir. Gentleman Jack viski fiyatları incelendiğinde alol oranlarının yüzde 40 olduğu görülmektedir.

Gentleman Jack Viski Nasıl Üretilir?

Gentleman Jack viski nasıl üretilir? Viski üretimleri ülkelere, bölgelere ve hatta firmalara göre farklılık gösterir. Bununla birlikte viskilerin imalatında izlenen bir takım temel adımlar vardır. Bunlar sırasıyla aşağıda olduğu gibi verilebilir:

  1. Maltlama
  2. Lapalama
  3. Fermantasyon veya mayalama
  4. Damıtma veya distilasyon
  5. Olgunlaştırma

Ancak bu adımlar da kendi içinde standart bir şekilde ilerlememektedir.

Maltlama

Viski üretimindeki aşamalar standart olmasa da her aşamada yapılan birtakım işlemler vardır. Maltlama sürecinde arplalar 2-3 gün boyunca suya yatırılır. Bu esnada arpalar suyu emmekte, bunun sonucunda da yumuşamaktadır.

Bundan sonra da filizlenmesi, çimlenmesi için bir odaya yayılma sürecine girilir. Bu esnada arpa içinde yer alan nişasta şekere dönüşmektedir. Yaklaşık olarak 1 hafta gibi bir süre gerekir. Ardından da diğer işlemlere geçilir.

Lapalama

Maltlama süreci tamamlanınca, maltlanmış arpa ortaya çıkar. Ardından değirmenler ile öğütülmesi işlemine geçilir. Bundan sonra ise lapalama tankına gönderilir. Burada lapa elde etmek için sıcak suyla karıştırılır.

Fermantasyon veya Mayalama

Fermantasyon veya mayalama aşamasında lamapsı arpa suyu içine maya eklenir. Bu da şeker ile mayanın etkileşime girmesine yol açarak alkolü meydana getirir. Süreç yaklaşık olarak 2 ile 7 gün arasında sürmektedir. İşlemin sonucunda 7 ile 10 arasında bir alkol ortaya çıkar.

Damıtma veya Distilasyon

Fermantasyon süreci tamamlandıktan sonra damıtmaya geçilir. Burada alkol ve su karışımı bakır imbiklere alınmakta, damıtma kullanılarak ayrıştırılmaktadır.

Olgunlaştırma

Viski üretiminde son olarak olgunlaştırma gelir. Damıtma tamamlanınca alkollü sıvı oluşur ve bu meşe fıçılara doldurulur. Ardından da olgunlaşması için bırakılır. Bu süreç ülkeden ülkeye, firmadan firmaya değişkenlik gösterir.

Gentleman Jack viski üretimi nasıl olur diyorsanız, genel anlamda bir viski bu şekilde imal edilmektedir.

Yorum yapın