Guinness Bira Fiyat Nedir?

Guinness bira alkol icerigi

Alkol ve Kalori Oranları Ne Kadar?

Guinness bira, dünyanın en çok tüketilen İrlanda’nın en büyük bira markasıdır ve tüm dünyada büyük bir ilgi ile tüketilmektedir. Guinness bira, malt, arpa, su, maya ve şerbetçi otu bileşeni ile yapılmaktadır. Çoğu biradan farklı olarak arpalar kavrularak yapılmaktadır. Ayrıca guinnes alkol oranı ve fiyatıda oldukçamerakedilen konular arasındadır. Bu yazımızda sizler içn guinness hakkında tüm bilgileri sizler için derledik. Yazımızda yeralan guinnes fiyat olarak alınacak bölgeye göre değişiklik gösterecektir.

Ancak malum sürekli gelen zamlardan dolayı fiyat listesi sürekli güncellenerek liste güncel tutulacaktır. Guinness firması 300 yıla yakın bir zamandır bira üretmekte ve geleneksel teknikleri hala korumaktadır. Firma, 150’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu yazımızda Guinness bira alkol oranı nedir? Guinness bira fiyatı 2023 yılında ne kadar oldu? Guinnes bira alkol oranı nedir?

Guinness Bira Fiyat 2023

44’lük Guinness kutu bira fiyat: 83,00 TL

Guinness bira içeriği?

Bira yapmak için 4 ana içerik gerekir. Bunlar: Arpa, şerbetçi otu, su ve mayadır. Guinness in koyu rengini fark ettiyseniz bu özelliği malt ile bekletilen ve ardından kavrulan arpa sayesinde almaktadır. Damakta tat bırakan lezzetini şerbetçi otundan alan Guinness 20. Yüz yılın ortalarında karışıma nitrojen eklemiş ve tadı daha da kuvvetlendirmiştir.

Guinness bira alkol oranı ve besin içeriği

Guinness biraları malt ve kavrulmuş arpa, şerbetçiotu, Guinness mayası ve nitrojenden yapılır. Besin değerleri, spesifik tarife ve alkol içeriğine göre değişir. Ancak Guinnessin alkoloranıda hemen hemen diğer eşdeğer biralarla aynı orandadır.

355 ml Guinness Original Stout içeriği:

  • Kalori: 125
  • Karbonhidrat: 10 gram
  • Protein: 1 gram
  • Yağ: 0 gram
  • Hacimce alkol (ABV): %4,2
  • Alkol: 11,2 gram

Yapımında arpa kullanılan biranın besin içeriğinde en çok dikkat çeken karbonhidrattır. Bununla birlikte tüm alkollü içeceklerde geçerli olan, her 1 gram alkol içeriğinde 7 kalori ihtiva eder. Birada bulunan kalori miktarı da alkol oranına göre değişmekte ve içeriğindeki kalorinin yarısından fazlası alkolden gelmektedir. Aslında kalori olarak biraların geneli yüksektir ve genelde bira göbeği olarak nitelendirilen yağ açısından oldukça zengindir ve gerçektende göbek yaptığı gerçeğide göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu durumda, 355 ml Guinness içindeki 11,2 gram alkol, toplam kalori içeriğinin kabaca %62’sini oluşturan 78 kaloriye sahiptir. Bu nedenle, çeşitli Guinness türleri için kalori sayısı, özel tariflerinin yanı sıra alkol içeriklerinden büyük ölçüde etkilenir.

Guinness İçmenin Sağlığa Etkileri

Herhangi bir alkollü içecekte olduğu gibi, Guinness biralarının tüketilmesiyle ilişkili belirli sağlık riskleri vardır. Bunlar, karaciğer hastalığı riskinin artması, karaciğer hasarı ve zamanla vücudu etkileyebilecek diğer olumsuz etkileri içerir. Bununla birlikte, ölçülü olarak tüketildiği sürece Guinness’in (veya herhangi bir biranın) ölçülü tüketimi genellikle çoğu insan için güvenli kabul edilir.

Guinness ile ilgili bilmeniz gerekenler

Hangi Guinness en yüksek alkol içeriğine sahiptir?

Guinness Antwerpen %8 alkol içeriği ile güçlü bir biradır.

Guinness normal biradan daha mı güçlü?

Guinness ünlü İrlanda birası olabilir, ancak aslında tipik “ağır” bira değildir. Aslında ABV’si ortalamanın altındadır! Sadece %4,2 ile Guinness, bir fıçı bira bardağından bekleyebileceğinizden hacimce daha az alkol içerir.

Hangisi daha güçlü Heineken mi Guinness mi?

Kavrulmuş malt arpa ve şerbetçiotu karışımıyla Guinness Draft, lezzet ve alkol oranı arasında mükemmel dengeyi sağlar. %4,2 ile Budweiser, Heineken veya Samuel Adams Cream Stout’tan daha düşüktür, bu da onu, harika tadı daha hafif alkol içeriğiyle birleştirmek isteyen herhangi bir bira tiryakisi için ideal bir içki yapar!

Guinness’in şekeri yüksek mi?

Guinness birkaç farklı bileşen kullanılarak yapılsa da demleme işleminin bir parçası olarak bir miktar şeker içerir. Bununla birlikte, bu şeker içeriği, Guinness in belirli türü veya tarzı gibi bir dizi faktöre bağlı olarak değişebilir. Ölçülü tüketildiğinde, Guinness içerken şeker alımı konusunda muhtemelen endişelenecek bir neden yoktur.

Guinness alkol içeriği 

Bağırsak sağlığınız için iyi olan ve yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olabilecek düşük alkollü bir bira arıyorsanız, Guinness harika bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, aşırı alkol tüketiminin potansiyel etkileri hakkında endişeleriniz varsa, ölçülü bir şekilde içmeyi uygulamanız ve doktorunuza danışmanız önemlidir. 

YouTube video
Yorum yapın