Bells Viski Fiyatları 2024

Bells Viski Diageo tarafından İskoçya’da üretilen bir harmanlanmış Scotch viski markasıdır. Orijinal olarak Arthur Bell & Sons Ltd. tarafından üretilmiştir. 1851 yılında tanıtıldığı için oldukça eskidir. Ürün,

  1. 35’lik Bells Viski Fiyatı,
  2. 50’lik Bells Viski Fiyatı,
  3. 70’lik Bells Viski Fiyatı,
  4. 100’lük Bells Viski Fiyatı,

Şişelerde bulunabilir.  Bells viski fiyatları bunlara göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra seneden seneye ücretler farklılaşabilir.

Bells Viski Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar?

Viski fiyatlarının seneden seneye farklılık göstermesi farklı markalarının ücretlerinin değişmesi nedeniyle birçok kişi güncel viski fiyatları ne kadar öğrenmek isteyebilir. Bells için aşağıda bulunan tablo incelenebilir.

35’lik Bells Viski239,00 TL
50’lik Bells Viski315,00 TL
70’lik Bells Viski429,00 TL
100’lük Viski580,00 TL
bells viski fiyatları

Tabloyu incelerseniz, kaçlık olduğuna göre Bells viski fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diğer Viski Markaları

Red Label Fiyat 2023

Red label fiyat 2024 yılında ne kadar? Bells viski haricinde değişik viski markalarının ücretleri de kişiler tarafından zaman zaman düşünülebilir. Red Label ücretleri üzerine bilgi almak istiyorsanız, aşağıda mevcut olan tabloyu değerlendirebilirsiniz.

35 cl Johnie Walker Red Label249,00 TL
50 cl Johnie Walker Red Label329,00 TL
70 cl Johnie Walker Red Label429,00 TL
100 cl Johnie Walker Red Label619,00 TL
150 cl Johnie Walker Red Label950,00 TL
300 cl Johnie Walker Red Label2,000,00 TL

Red label fiyat 2024 genel hatları ile bu şekildedir. Tümünü inceleyebilir, böylece istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz üzere senelere göre farklılıkların olduğunu unutulmamalıdır. Dolayısıyla düzenli şekilde kontrol etmek önerilir.

Chivas Regal Fiyat 2024

Chivas regal fiyatı 2024 yılında ne kadar? Chivas Regal de Bells gibi çok sayıda insan tarafından fiyatı düşünülen alkoller arasındadır. Markanın üretim yeri İskoçya’da Chivas Brothers Ltd. tarafından gerçekleştirilmektedir.

Chivas oldukça eskilere dayanmaktadır. Zira firma 1786 senesinde İskoçya’nın Speyside şehrinde Moray, Keith’deki Strathisla içki fabrikasında açılmıştır. Eğer Chivas ücretlerini düşünüyorsanız, ana hatlarıyla aşağıda tablo değerlendirilebilir.

5’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi360,00 TL
50’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi475,00 TL
70’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi625,00 TL
100’lük Chivas Regal 12 İskoç Viskisi875,00 TL
175’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi1,600,00 TL

Chivas Regal fiyat 2024 senesine böyledir. Bells haricinde farklı markaların ücretlerini merak ediyorsanız tüm bu tabloları inceleyebilirsiniz.

Bells Viski Nasıl Üretilir?

Bells viski nasıl üretilir? İnsanlar viskilerin nasıl üretildiğini merak edebilir. Buna geçmeden önce viskilerin üretim şekillerinin standart olmadığı bilinmelidir.

Ancak genel anlamda viski imalatında izlenen bazı adımlar mevcuttur. Bunlar maddeler halinde aşağıda olduğu gibi sıralanabilir:

  1. Maltlama
  2. Lapalama
  3. Fermantasyon veya mayalama
  4. Damıtma veya distilasyon
  5. Olgunlaştırma

Lakin bunların her birinde yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Bu da viski markalarını yükseltmektedir. Fiyatlar da buna göre değişkenlik arz edebilir.

Maltlama

Maltlama viski imalatında ilk aşamadır.  Burada gerçekleştirilen işlemlerde 2 ile 3 gün süresinde arpalar suya konur.

Bu esnada arpalar suyu emebilir ve daha yumuşak bir hale ulaşır. Sonrasında ise bir odaya yayılır. Bunun sonucunda filizlenmesi, çimlenmesi sağlanır. Bu süreçte arpa içinde mevcut nişasta şekere dönüşür ve ortalama 1 hafta devam eder.

Lapalama

İlk aşama bittikten sonra maltlanmış arpa öğütülmesi için değirmene gönderilir. Ardından da lapalama tankına sıra gelir. Burada sıcak su ile birleştir. Böylece lapa elde edilir.

Fermantasyon veya Mayalama

Fermantasyon aşamasında gelindiğinde lapamsı arpa su içerisine maya katılır. Böylece şeker ile maya etkileşime girer. Meydana gelen reaksiyon ile alkol oluşur. Bu süreç yaklaşık 2 ile 7 gün arasında devam eder ve sonunda yüzde 7 ile 10 arasında alkol oluşur.

Damıtma veya Distilasyon

Mayalanma tamamlandıktan sonra sıra damıtma ya da disitlasyon sürecindedir. Burada alkol ve su bakır imbiklere alınır. Bundan sonra da damıtma metodu kullanılarak ayrılmaktadır.

Olgunlaştırma

Bu adım viski üretiminin son aşamasını meydana getirir. Alkollü sıvı meşe fıçılara aktarılır. Ardından da yalnızca olgunlaşması için beklenir. Zaman her ülkede, üründe ve firmada değişebilir. Üretimi ana hatlar ile bu şekildedir.

Bells Viskinin Popülerliği

Arthur Bells tarafından kurulmuştur. Bells markasını kuran Arthur Bells, 40 adet mat viskiyi ve tahıl viskisini bir arada harmanlayarak Bells markasını kurmuştur. İskoçya’nın en çok satan viskileri arasında yer alır Özellikle İngiltere’de de son derece popüler olan bu viski birçok aromayı da içinde bulundurmaktadır. Özellikle kokusu itibariyle oldukça hoş bir kokuya sahiptir vanilya karamel elma ve bal gibi aramaların yanı sıra tahıl kokuları da bu viskinin oluşmasına eşlik etmektedir. Diskinin kapağını açtığınızda ilk alacağınız koku keskin bir alkol kokusudur fakat bir süre havalandırdıktan sonra şeker aromalı kokuların yanı sıra tahıl kokularının da etkisini bu viski de kolaylıkla görebilirsiniz.

Bells Viski Nedir?

Bells viski, 1970’lerde İskoçya’da en çok tüketilen viskiler arasında yer alan riski markalarından biridir. Özellikle şekerli kokuların eşlik ettiği bir viski olmasının yanı sıra viskinin kapağını açtığınızda Keskin bir alkol kokusu sizi karşılamaktadır. Damakta ise bıraktığı tat genellikle baharat ve tahıl tadının baskın olduğu bir viski lezzeti gelir.

Damakta yarattığı doygunluk sebebiyle en çok tercih edilen viskiler arasında yer almaktadır. Sıcak ve tuzlu bir bitişi olsa da içinde bulunan meyve aromaları sebebiyle tatlı bir aroması da bulunmaktadır. Bell’s viski, damakta yarattığı doygunluk sebebiyle ve aynı zamanda hafif yapısı itibariyle viski severlerin en çok tercih ettiği viski markaları arasında yerini almıştır.

Bells Viski Neden Tercih Edilir?

Bell’s viski, İskoçya’da ve özellikle İngiltere’de en çok tercih edilen viskiler arasında yer almaktadır. Hafif bir kokusu olmasının yanı sıra damağı rahatsız etmeyen asidik bir yapısı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kapağı ilk açtığınızda yoğun bir alkol kokusu almanıza rağmen riskinin havalandırılması neticesinde limon turunç gibi kokulu meyveler de viskinin kokusuna eşlik eder.

Aynı zamanda tahıl kokusu da barındıran bir viskidir. Bunun yanı sıra tarçın vanilya gibi baharatlı aromalar da gayet dengeli bir şekilde viskiye harmanlanmıştır. Bells viski kolay içimli ve oldukça yumuşak yapısı sebebiyle viskiye yeni başlayan veya uzun yıllardır viski tüketen birçok kişinin tercih ettiği riski markaları arasında yer almaktadır.

Bells Viskiyi Kimler Tercih Eder?

Bells viski, birçok viski severin tercih ettiği viski markaları arasında ilk sırada gelir. Özellikle kolay ve yumuşak içimi sebebiyle birçok kişi tarafından tüketilmektedir. Hoş bir rayihaya sahip olması sebebiyle viski kültürüne yeni başlayanların ilk tercihleri arasında gelen bir markadır. Bells viski 40 çeşit mat viskinin harmanlanması ve çeşitli tahılların fermantesi sonucunda oluşturulmuş oldukça hoş bir kombinasyona sahip bir viski markasıdır.

Özellikle 1970’lerde İskoçya’da en çok satan viskiler arasında yer alır. Daha sonraki yıllarda ise İngilizler tarafından keşfedilen viski markası günümüzde de İngiltere’de en çok tüketilen viskilerden biridir. Ülkemizde de sıklıkla tercih edilen viski markalarından biri olan Bells viski, oldukça aromatik lezzeti ve hoş kokusu sebebiyle birçok viski severin ilk tercihlerinden biridir.

Bells Viski Sert Midir?

Bells viski, diğer viskiler gibi özel olarak harmanlanmış ve mayalanmış bir viskidir. Birçok tahılın damıtılması ve daha sonra olgunlaştığımız ve sonrasında elde edilen ve genellikle içimi oldukça sert olan alkollü bir içkidir. Bells viski içimi itibarıyla genellikle sek tüketilen bir viski olsa da içine buz veya bir miktar su eklenerek de tüketilebilir. Genellikle viski severler viskiyi sek olarak tüketmeyi tercih etmektedirler. İçimi oldukça yumuşak ve aynı zamanda aromatik kokuların yer aldığı bu viski çeşidi, viskiye yeni başlayan ve viski müdavimi olan birçok kişinin tercih ettiği riski markaları arasında yer alır.

Bells Viski Nasıl İçilir?

Bells viski genellikle tavsiye edilen tüketme şekli viskiyi sek olarak tüketmektir. En çok tercih edilen viski tüketme yöntemlerinden biri riskinin sade olarak tüketilmesidir böylelikle, diskinin tadı ve kokusu daha net bir şekilde anlaşılır. Bells viski İngiltere’de en çok tüketilen İskoç harmanlı bir viskidir. İçimi son derece yumuşak ve kolaydır.

Özellikle 40 çeşit viskinin harmanlanması ve çeşitli tahılları harmanlanması sonucunda elde edilen bu riski 1970’lerden günümüze kadar dünyada oldukça yaygınlaşmış bir viskidir. Amerika’dan tutun da İngiltere’ye kadar ve hatta ülkemizde de en çok tercih edilen viski çeşitleri arasında yerini almıştır.

Yorum yapın