Bells Viski Fiyatları 2024

Bells Viski Fiyatları Ne Kadar?

Bells Viski Diageo tarafından İskoçya’da üretilen bir harmanlanmış.Bells viski Scotch viski markasıdır. Orijinal olarak Arthur Bell & Sons Ltd. tarafından üretilmiştir. 1851 yılında tanıtıldığı için oldukça eskidir. Bells Viski Boyutları;

  1. 35’lik Bells Viski
  2. 50’lik Bells Viski
  3. 70’lik Bells Viski
  4. 100’lük Bells Viski

Bells Viski yukarıdaki boyutlardaki şişelerde bulunabilir.  Bells viski fiyatları bunlara göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra seneden seneye ücretler farklılaşabilir. Bu yazımızda sizlere Bells viski, bells viski fiyatı, bells viski fiyatları, bells viski fiyatları 2024 başlıkları altında en çok merak edilen soruları cevapladık.

Bells Viski Fiyatları Ne Kadar?

Bells viski fiyatlarının seneden seneye farklılık göstermesi farklı markalarının ücretlerinin değişmesi nedeniyle birçok kişi güncel Bells viski fiyatları ne kadar öğrenmek isteyebilir. Bells için aşağıda bulunan tablo incelenebilir.

Bells Viski Fiyatları

Bells Viski Fiyatı
35’lik Bells Viski239,00 TL
50’lik Bells Viski315,00 TL
70’lik Bells Viski429,00 TL
100’lük Bells Viski580,00 TL
Bells Viski

Tabloyu incelerseniz, kaçlık olduğuna göre Bells viski fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Bells viski fiyatları listemiz sürekli güncellenecektir.

Red Label Fiyat 2024

Red label fiyat 2024 yılında ne kadar? Bells haricinde değişik viski markalarının ücretleri de kişiler tarafından zaman zaman düşünülebilir. Red Label ücretleri üzerine bilgi almak istiyorsanız, aşağıda mevcut olan tabloyu değerlendirebilirsiniz.

Johnie WalkerFiyatı
35 cl Johnie Walker Red Label249,00 TL
50 cl Johnie Walker Red Label329,00 TL
70 cl Johnie Walker Red Label429,00 TL
100 cl Johnie Walker Red Label619,00 TL
150 cl Johnie Walker Red Label950,00 TL
300 cl Johnie Walker Red Label2,000,00 TL

Red label fiyat 2024 genel hatları ile bu şekildedir. Tümünü inceleyebilir, böylece istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz üzere senelere göre farklılıkların olduğunu unutulmamalıdır. Dolayısıyla düzenli şekilde kontrol etmek önerilir.Bu tablomuzda Johnie Walker 35lik, 70lik, 50lik, 100lük viski fiyatları hakkında bilgiler derledik.

Chivas Regal Fiyat 2024

Chivas regal fiyat 2023 yılında ne kadar? Chivas Regal de Bells gibi çok sayıda insan tarafından fiyatı düşünülen alkoller arasındadır. Markanın üretim yeri İskoçya’da Chivas Brothers Ltd. tarafından gerçekleştirilmektedir.

Chivas oldukça eskilere dayanmaktadır. Zira firma 1786 senesinde İskoçya’nın Speyside şehrinde Moray, Keith’deki Strathisla içki fabrikasında açılmıştır. Eğer Chivas ücretlerini düşünüyorsanız, ana hatlarıyla aşağıda tablo değerlendirilebilir.

Chivas Regal Viski Fiyatı
5’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi360,00 TL
50’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi475,00 TL
70’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi625,00 TL
100’lük Chivas Regal 12 İskoç Viskisi875,00 TL
175’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi1,600,00 TL
Chivas Regal Fiyatı

Chivas Regal fiyat 2024 senesine böyledir. Bells viski haricinde farklı markaların ücretlerini merak ediyorsanız tüm bu tabloları inceleyebilirsiniz.

Bells Viski Nasıl Üretilir?

Bells viski nasıl üretilir? İnsanlar viskilerin nasıl üretildiğini merak edebilir. Buna geçmeden önce viskilerin üretim şekillerinin standart olmadığı bilinmelidir.

Ancak genel anlamda viski imalatında izlenen bazı adımlar mevcuttur. Bunlar maddeler halinde aşağıda olduğu gibi sıralanabilir:

  1. Maltlama
  2. Lapalama
  3. Fermantasyon veya mayalama
  4. Damıtma veya distilasyon
  5. Olgunlaştırma

Lakin bunların her birinde yapılan işlemler farklılık göstermektedir. Bu da viski markalarını yükseltmektedir. Fiyatlar da buna göre değişkenlik arz edebilir.

Maltlama

Maltlama viski imalatında ilk aşamadır.  Burada gerçekleştirilen işlemlerde 2 ile 3 gün süresinde arpalar suya konur.

Bu esnada arpalar suyu emebilir ve daha yumuşak bir hale ulaşır. Sonrasında ise bir odaya yayılır. Bunun sonucunda filizlenmesi, çimlenmesi sağlanır. Bu süreçte arpa içinde mevcut nişasta şekere dönüşür ve ortalama 1 hafta devam eder.

Lapalama

İlk aşama bittikten sonra maltlanmış arpa öğütülmesi için değirmene gönderilir. Ardından da lapalama tankına sıra gelir. Burada sıcak su ile birleştir. Böylece lapa elde edilir.

Fermantasyon veya Mayalama

Fermantasyon aşamasında gelindiğinde lapamsı arpa su içerisine maya katılır. Böylece şeker ile maya etkileşime girer. Meydana gelen reaksiyon ile alkol oluşur. Bu süreç yaklaşık 2 ile 7 gün arasında devam eder ve sonunda yüzde 7 ile 10 arasında alkol oluşur.

Damıtma veya Distilasyon

Mayalanma tamamlandıktan sonra sıra damıtma ya da disitlasyon sürecindedir. Burada alkol ve su bakır imbiklere alınır. Bundan sonra da damıtma metodu kullanılarak ayrılmaktadır.

Olgunlaştırma

Bu adım viski üretiminin son aşamasını meydana getirir. Alkollü sıvı meşe fıçılara aktarılır. Ardından da yalnızca olgunlaşması için beklenir. Zaman her ülkede, üründe ve firmada değişebilir. Bells viski üretimi ana hatlar ile bu şekildedir.

YouTube video
Bells Viski
Yorum yapın