Baileys Fiyat, Baileys Alkol Oranı, Ne ile ve Nasıl İçilir?

Baileys Irish Cream, dünyanın en popüler likörü haline gelen İrlanda viskisi ve krema karışımıdır! İşte daha fazlası ve Baileys içmenin en iyi yolları, Baileys fiyat, Baileys alkol oranı. Unutmadan Baileys nasıl içilir?

Baileys tatlıdır, kremsidir ve kolay emilir: Baileys Irish Cream dünyanın en çok satan likörüdür. Kahveye çevirin, sek için: Bu İrlanda likörü herkesi mutlu edebilir. Bu yazımızda sizlerle birlikte baileys fiyat, baileys nedir, baileys alkol oranı, baileys nasıl içilir konularını inceleyeceğiz. Baileys fiyat olarak bana göre fiyat performans olarak diğer içkilerden daha uygun kalıyor. Ancak malum gerek Ötv zamları gerekse şuanki alkol zamları tabili baileys fiyatınıda olumsuz etkilemiştir.

Baileys fiyat

Baileys Nedir?

Bailey’s’in hikayesi, 1974’te Dublin’de Bailey’s’in yaratıcısı David Dand ile başladı. Dand, dünyaya farklı bir şey sunma vizyonuna sahipti, bu yüzden alkolü kremayla karıştırmak için mükemmel tarifi aramaya koyuldu.

David Gluckman, Tom Jago, Steve Wilson ve MacMcPherson’ın da dahil olduğu teknik uzmanlardan oluşan bir ekiple çalışan Dand, mükemmel çözümü yaratmak için üç yıl çalıştı.

İlk denemeleri bir mutfak mikseri ile yapıldı, ancak her iki madde de damak tadına uygun olmasına rağmen şişelendiklerinde kısa sürede ayrıldı.

Nihayet 26 Kasım 1974’te bir kaza sonucu Bailey’s Irish Cream Liqueur doğdu. Biraz çikolata, vanilya ve yanmış şekerin eklenmesi ile ortaya çıkan bir lezzet, Dand ve ekibinin kaderini değiştirdi

Baileys, pazara ilk İrlanda kremalı likörü olarak girdi. Gilbeys’e, John Chesterman tarafından Baileys adını kullanma izni verildi. Chesterman’ın aynı isimde bir restoranı vardı.

RA Bailey imzası kurgusaldır. Londra’daki Bailey’s Hotel’den esinlenmiştir, ancak tescilli ticari markada kesme işareti yoktur.

Baileys Irish Cream Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey 

Baileys Irish Cream, viski, krema ve kakao ile üretilen bir İrlanda likörüdür. Bu lezzetli likör 1973 yılında kuruldu ve o zamandan beri dünyanın en çok satan likörü haline geldi. ‘Baileys’ adı, Baileys Bistro adlı şık bir restorandan esinlenmiştir.

Orijinalin dışında birkaç farklı Baileys Irish Cream çeşidi vardır: Baileys Almande, badem sütü ile üretilen vegan bir Baileys’dir. Ayrıca Tuzlu Karamel, Çilek ve Krema, Espresso Krem, Kırmızı Kadife, Elmalı Turta gibi birçok lezzet çeşidi bulunmaktadır.

Baileys Fiyat

 • Baileys Chocolate Luxe 50 CL: 460,00 TL
 • Baileys Apple Pie 75 CL: 690,00 TL
 • Baileys Orange Truffle Flavor 1 LT: 505,00 TL
 • Baileys Tiramisu Cocktail 75 CL: 620,00 TL
 • Baileys Strawberries & Cream 75 CL: 645,00 TL
 • Baileys Red Velvet Cupcake 75 CL: 615,00 TL
 • Baileys Vanilla Cinnamon 75 CL: 670,00 TL
 • Baileys Almonde Almondmilk 75 CL: 645,00 TL
 • Baileys Salted Caramel 75 CL: 620,00 TL

Baileys fiyat listesi piyasadan toplanan bilgilerle oluşturulmuştur. Baileys fiyatı, satın alınacak bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Yukarıda sizler için derlediğimiz Baileys fiyatı liste olarak, zam geldikçe güncellenecektir.

Baileys tadı nasıl?

Vanilya ve çikolata tonları ve bitişte İrlanda viskisinin meyvemsiliği ile tatlı ve sütlüdür.

Baileys alkol oranı ne kadar?

%17 ABV (hacimce alkol) gibi düşük bir alkol içeriğine sahiptir.

Güncel Migros Alkol Fiyatları İçin Tıklayınız!!

Baileys Irish Cream nasıl saklanır?

Baileys, üretildiği günden itibaren 24 ay boyunca belirgin, pürüzsüz bir Baileys aroması sunan tek kremalı likördür.

Ürünün doğal koruyucusu alkoldür. Bu nedenle, Baileys doğrudan güneş ışığından uzakta, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Şişenizi soğutmak zorunda değilsiniz, ancak tadı soğutulduğunda daha iyi olduğu için tavsiye ediyoruz. 

Ortam sıcaklığındaki çok fazla dalgalanma topaklanmasına neden olur, bu nedenle onu aynı sıcaklıkta tutmaya çalışın. Kapalı ve açık şişeler için saklama koşulları aynıdır.

Baileys faydaları nelerdir?

Viski ve krema bir zamanlar mideyi yatıştırmak için birlikte kullanılıyordu. Midenizin daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Bu İrlanda likörü, çok fazla ellagik asit içeren viski içerir. Elajik asitler, kanserojenlerin ürettiği tümörlerin oluşumunu yavaşlatır ve sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerini yok eder.

Baileys Nasıl İçilir?

Pek çok insan Baileys’i sek olarak veya shot, martini ve İrlanda kahvesiyle karıştırarak içer. Hatta bazı insanlar sıcak çikolatalarına veya milkshake’lerine Baileys koyar. Baileys, nasıl içtiğinize bakılmaksızın, likör dolabınıza hoş bir katkı olacaktır.

Baileys kremalı likörünün tadını aşağıdaki şekillerde çıkarabilirsiniz:

 • Sek
 • Buzlu
 • Kokteyl olarak

Bir kokteyl yapmak için krema likörünü karıştırırken, tıpkı süt gibi, kremanın da zayıf bir asitle karıştırıldığında pıhtılaştığına dikkat edin. Bu, karışımı istenmeyen hale getirebilir. En taze tat için içmeden önce doğrudan güneş ışığından uzakta 0 ila 25 °C arasındaki sıcaklıklarda saklamak en iyisidir.

Baileys Kremalı Likörün Beslenme Değerleri

100 ml başına Baileys Besin Değerleri:
Karbonhidrat: 24 gr
Yağ: 14 gr
Protein: 3 gr
Enerji: 1345 kJ (327 kcal)

Baileys Irish Cream Likör Çeşitleri

 • Baileys Chocolat Luxe – Belçika çikolatası ve orijinal Baileys Irish Cream Likörü karışımı
 • Baileys Original Irish Cream Liqueur
 • Baileys Orange Truffle
 • Baileys Coffee Flavour
 • Baileys Hazelnut Flavour
 • Baileys Gold
 • Baileys Vanilla-Cinnamon
 • Baileys Pumpkin Spice
 • Baileys Espresso
 • Baileys Salted Caramel
YouTube video

Baileys Nasıliçilir

Yorum yapın