Jameson Viski Fiyatları 35’lik,50’lik,70’lik,100’lük Fiyat Listesi

Jameson Viski Fiyatları Ne Kadar?

Jameson viski fiyatları ne kadar? Jameson viski fiyatları 2024 tede birçok kişi tarafından merak edilir. Jameson 35’lik, 50’lik, 70’lik, 100’lük viski fiyatları aşağıda yer alan tabloya göz atabilirsiniz.

Jameson Viski FiyatıJameson Viski Fiyatları Güncel
20’lik Jameson Viskiler199,00 TL
35’lik Jameson Viskiler299,00 TL
35’lik Jameson Standart Viski299,00 TL
70’lik Jameson Standart Viski299,00 TL
70’lik Jameson Viskiler575,00 TL
70’lik Jameson Select Reserve760,00 TL
70’lik Jameson Jameson Cold Brew575,00 TL
70’lik Jameson Black Barrel750,00 TL
100’lük Jameson Viskiler799,00 TL
4,5 lt Jameson Viskiler4,000,00 TL
70’lik Jameson İrlanda Black Barrel750,00 TL
70’lik Jameson Caskmates Ipa Viski650,00 TL
Jameson viski fiyatları güncel fiyat tablosu

Jameson viski fiyatları üzerine fikir sahibi olmak istiyorsanız, genel olarak tüm bunları inceleyebilirsiniz.

Jameson Viski Nerenin?

Jameson viski nerenin sorusuna yanıt olarak bir İrlanda viskidir,diyebiliriz. Perpnod Ricard’ın Irish Distillers yan kuruluş tarafından üretilen, harmanlanmış yapıdadır.

Jameson Viski Yorumları

 1. Başlıca Aromaların Büyüleyici Dansı: Jameson viski kullananlar, bu eşsiz içeceğin damağı okşayan tatlarından övgüyle bahsediyor. İrlanda’nın kaliteli viskisinde, karamel ve vanilya gibi tatlı notaların, meşe ve baharatla harmanlanarak büyüleyici bir dans sergilediğini belirtiyorlar.
 2. Yumuşak İçim Keyfi: Jameson deneyenler, özellikle içiminin pürüzsüz ve yumuşak olduğunu vurguluyorlar. Bu sayede hem viskiye yeni başlayanlar hem de uzun süredir tadanlar için keyifli bir deneyim sunan Jameson, içimi rahat ve hoş bir viski olarak nitelendiriliyor.
 3. Uygun Fiyatlı Kalite: Kullananların sıklıkla dile getirdiği bir diğer nokta ise, bu kaliteli İrlanda viskisinin oldukça uygun fiyatlı olması. Fiyat-performans açısından başarılı bir denge sunan Jameson viski, viski severler için vazgeçilmez bir seçenek haline geliyor.
 4. Çeşitli İçme Şekilleri: Lezzetli bir viski olan Jameson viski kullananlar, farklı şekillerde tüketme olanağına sahip olmanın keyfini yaşıyor. İster tek başına, ister karışık içeceklerde kullanarak, Jameson viski ile sınırsız deneyimler yaşanabileceğini belirtiyorlar.
 5. İrlanda’nın Sıcaklığını Hissedin: Jameson viski ile tanışanlar, bu özel viskinin arkasındaki zengin İrlanda tarihine hayran kalıyor. Üç kez damıtılma sürecinden geçen Jameson viski, kullanıcılarına İrlanda’nın sıcak ve misafirperver kültürünü hissettiren benzersiz bir içecek olarak görülüyor.

Jameson Viski Çeşitleri

Bu başlığımızda sizlere, jameson viski çeşitleri hakkında küçük bir tablo hazırladık.Aşağıda inceleyeceğiniz tabloda jameson viski çeşitlerini ve nasıl bir viski olduğunuda sunmuş olduk.

Jameson Viski ÇeşitleriJameson Viski
Jameson Originalİrlanda’nın en sevilen ve popüler viski çeşidi, üç kez damıtılarak yumuşak ve dengeli bir içim sunar.
Jameson Black Barrelİki kez kavrulmuş meşe fıçılarda olgunlaştırılarak zengin ve yoğun lezzet profili elde edilir.
Jameson CrestedPot still ve tahıl viskilerinin karışımı, şeri ve burbon fıçılarında olgunlaşarak meyvemsi ve baharatlı tatlar sunar.
Jameson 18 Year Old18 yıl boyunca burbon ve şeri fıçılarda dinlendirilerek elde edilen zengin ve karmaşık lezzetli bir viski.
Jameson Caskmates Stout EditionJameson viskisi, stout bira fıçılarında ekstra olgunlaşma sürecinden geçirilerek çikolatalı ve kahve notalarıyla zenginleştirilir.
Jameson Caskmates IPA EditionIPA bira fıçılarında ekstra olgunlaşma sürecine tabi tutularak narenciye ve çiçeksi notalarla harmanlanır.
Jameson Viski Çeşitleri

Marka incelendiği zaman oldukça eski olduğu görülmektedir. Zira 1780’lere kadar uzanan geçmişi bulunmaktadır. Tüm viski türlerinde olduğu gibi zaman zaman insanlar fiyatlarının ne kadar olduğunu akıllarına getirebilir.

Jameson viski fiyatları her şişede farklılık gösterir. Bununla sınırlı kalmadan yıldan yıla alkol fiyatları değiştiği için viski ücretleri de etkilenmektedir. Eğer Jameson viskinin fiyatlarını merak ediyorsanız, bu yazımızı inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Jameson Viski Türleri Neler?

Günümüzde çok sayıda viski markası yer alır. Bunların her biri piyasaya farklı şişeler sunar. Bu Jameson viski için de geçerlidir. Genel olarak marka,

 1. Jameson Irish Whiskey,
 2. Jameson Cold Brew,
 3. Jameson Caskmates IPA,
 4. Jameson Caskmates Stout ,
 5. Jameson Black Barrel,
 6. Jameson 18 Year,
 7. Jameson Crested ,
 8. Jameson Orange,

Gibi seçenekler vardır. Jameson viski fiyatları her birinde farklılık gösterebilir. Bu nedenle standart olmayıp değişkenlik arz eder.

Jameson Viskilerde Alkol Oranı Yüzde Kaç?

Her viskide alkol oranları farklılıklar gösterebilir. Dolayısıyla özellikle markayı yeni inceleyen kişiler, alkol oranlarının yüzde kaç olduğunu merak edebilir.  Jameson viski alkol oranı yüzde 40’tır.

Günümüzde Viski Üretim Süreci Nasıldır?

Viski üretim süreci birçok kişinin aklında soru işareti bulundurabilir. Her ne kadar ülkeye, bölgeye ve firmalara göre farklılık olsa da genel takip edilen mantık şöyledir:

 1. Maltlama
 2. Lapalama
 3. Fermantasyon
 4. Damıtma
 5. Olgunlaştırma

Bunlardan ilki olan maltlama süreci arpaların suyu emmesi ve yumuşaması için 2-3 gün boyunca suya yatırılmasıyla başlar. Ardından filizlenmesi için odaya yayılmakta, böylece nişasta şekere dönüşmeye başlamaktadır. Yaklaşık 1 hafta süren bu işlemde yere serili tahıllar tahta kürekler ile savrulur.

Yorum yapın