Hennessy Viski Fiyatları 2024 Güncel Fiyat Liste

Hennessy Viski Fiyatları

Hennessy viski fiyatları 2024 yılının gelmesiyle birlikte oldukça fazla merak edilen konular arasındadır. Haydi birlikte Hennessy viski fiyatları 2024 fiyat listemize gözatalım;

Hennessy Viski FiyatlarıFiyatı
Hennessy 70’lik279,99 TL
Hennessy 100’lük379,99 TL
Hennessy 70’lik VS Konyak328,99 TL
Hennessy 100’lük VS Konyak379,99 TL
Hennessy 100’lük VSOP Konyak429,99 TL
Hennessy Richard 70’lik4,959 TL
Hennessy Richard 100’lük7,329 TL
Hennessy Viski Fiyatları

Hennessy viski fiyatları; Richard Hennessy tarafından kurulmuştur. Merkezi Fransa-Cognac olup 1765 yılında açılmıştır. Bu bakımdan kökenli yapısı bulunur.

Günümüzde çok sayıda viski üreticisi olduğu için insanlar bunların ne olduğunu, fiyatlarını, alkol oranlarını ve daha birçok konuyu sorabilmektedir. Hennessy viski fiyatları diyorsanız veya farklı sorularınız bulunuyorsa, yazımızı inceleyerek aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hennesy Alkol Oranları Ne Kadar?

Her alkollü içkide alkol oranları farklılık gösterir. Bu nedenle insanlar bir markayı yeni duyduğunda ya da yeni ürün sunulduğunda alkol oranları da sorulmaktadır. Hennessy viski alkol oranları yüzde 40’tır.

Hennessy Viski Türleri

Viski üreticilerinin sunduğu markalar birbirine göre farklılık gösterir. Hennesy viski türleri hakkında bilgi almak istiyorsanız genel hatları ile şöyledir:

 1. Hennessy V.S
 2. Privilége V.S.O.P
 3. Hennessy X.O
 4. Hennessy X.X.O
 5. Hennessy Master Blender’s selection
 6. Hennessy Paradis
 7. Richard Hennessy
 8. James Hennessy
 9. Hennessy Paradis Imperial
 10. Hennessy 8
 11. Hennessy Timeless
 12. Hennessy Ellipse
 13. Hennessy Black
 14. Hennessy Pure White
 15. Hennessy Classivm
 16. Hennessy Fine de Cognac
 17. Hennessy VS “44”
 18. Hennessy VS “NUL”       
 19. Hennessy VS “BOA”
 20. Hennessy VS “KAWS”
 21. Hennessy Fine De Cognac and Tea          
 22. Hennessy VSOP Helios
 23. Hennessy VSOP “NyX” 
 24. Hennessy VSOP Kyrios
 25. Hennessy VSOP Depuis

Genel anlamda Hennessy viski türleri bu şekildedir. Ürün fiyatları her birinde farklılık gösterebilir.

Hennessy Viski Fiyatları Ne Kadar?

Her viskinin fiyatı farklı olduğu ve zaman içerisinde değişiklik arz ettiği için sık sık sorulabilmektedir. Hennessy viski fiyatları ne kadar diyorsanız, aşağıda bulunan hennessy viski fiyatı tablosunu ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Genel anlamda Hennessy viski fiyatları bu şekildedir. Bunları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Hennessy Kaç Yıllık?

Konyak viski gibi fıçıda olgunlaştırılır. Ancak viski gibi bir yıl ibaresi bulunmaz. Örnek olarak Hennessy VS, konyağın en az 2 sene fıçıda olgunlaştığı anlamına gelir. XO ise en az 10 sene olgunlaştırılır.

Hennessy Nasıl İmal Edilir?

Genel anlamda viskilerin nasıl imal edildiği zaman zaman kişiler tarafından sorulabilir. Viski nasıl imal edilir diyorsanız, genel olarak şu adımlar vardır:

 1. Maltlama
 2. Lapalama
 3. Fermantasyon
 4. Damıtma
 5. Olgunlaştırma

Lakin her firma bu işlemlerde değişik işlemler yapabilir. Bunun yanı sıra ülkeden ülkeye kullanılan malzemeler de farklılık gösterir. Dolayısıyla süreç standart olmayı farklılık gösterir.

Mayalama

Mayalama olarak da bilinen bu süreçte, önceki adımda elde edilen arpa suyuna maya eklenmektedir. Bunun neticesine aralarında etkileşim meydana gelerek yüzde 7-10 arasında alkol meydana gelmektedir.

Damıtma

Damıtma yönteminde bakır bir imbik içerisinde alkol ve su karışımı alınmakta ve alttan ısı verilerek kaynaması sağlanmaktadır. Damıtma sürecinde ilk önce alkol buharlaşarak imbiğin boynuna gelmekte, burada soğuyup yeniden sıvı halini almaktadır.

İlk damıtma aşamasında yüzde 20 ile 25 arasında bir alkol oluşmaktadır. Bunu takiben ikinci kez damıma uygulanır. Burada ise yüzde 60-70 oranında bir sonuç elde edilir.

Olgunlaştırma

Viski nasıl üretilir? Bu süreçte son aşamayı bu süreç meydana getirir. Meşe fıçıların içerisine alkollü sıvı eklenmekte ve beklemeye alınmaktadır. Bekleme süresi şişeden şişeye farklılık gösterir.

Bunun sonuna gelindiğinde şişeye doldurmadan su katılarak hennessy viski alkol oranı yüzde 40 ile 45 seviyelerine indirilir. Tüm süreç de genel olarak böylece tamamlanır. Ancak su katmadan şişeleyen firmalar da yer almaktadır.

Bu yazımızda Hennessy 70 lik ve Hennessy 100 lük viski fiyatlarının yanısıra Hennessy viski alkol oranı,hennessy viski mi konyak mı sorularına cevap bulabilirsiniz.

Yorum yapın