Cin Nasıl İçilir, Mezesi Nedir?

Cin nasil icilir 2

Cin nasıl içilir, Cin fiyatları oldukça merak edilen konular arasındadır. Cin, Hollandada ortaya çıkan, özü ardıç ağacının meyvesinden oluşan ve alkolle damıtılarak ortaya çıkan alkollü bir içki çeşitidir. 16. yy başlarında böbrek hastalığına iyi gelebilecek bir ilaç ortaya çıkartmak isteyen bir doktorun ardıç ağacı meyvesi ile alkolü damıtması sonucu tesadfen ortaya çıktığı söylenir ancak Hollandada bulunsada İngiltere pazarlamasını yaparak bu içki İngilizlere mal edilmiş ve dünya pazarlamasını İngilizler yapmış, popülerliği İngiltere sağlamıştır.

Cin, bazen şeker kamışı ile yapılsada çoğunlukla çavdar, arpa, mısır gibi tahıllardan elde edilmektedir. En sevilen cin çeşitleride tahıl ile yapılanlardır. Alkol ile damıtılarak ede edilen cin, sulandırılarak şişelemeden önce alkol oranı düşürülür ve daha sonra dinlendirilmesine gerek kalmadanda şişelenir. Cin aroması oldukça yoğun ve renksiz bir içkidir. Ayrıca cin ardıç meyvesi, portakal, limon kabuğu, meyan kökü, tarçın, rezene ve bazı tohumlar ile orama verilerek tatlandırılır ve çeşitli aromalarda piyasaya sunulur.

Bu başlık altında oldukça merak edilen cin nasıl içilir? Cin neyle içilir? Cin ne ile içilir? konuları hakkında bilgiler vereceğiz. Haydi birlikte gözatalım;

Cin Nasıl İçilir?

Cin nasıl içilir sorusu oldukça merak edilir, Kokteylerin vazgeçilmez içkisi olan cin genellikle Tonik ile içilir. Hatta cin tonik olarak iyi bir ikili olmuş ve cin tonik olarakda tanınan bir içki türüdür. Her ne kadar, çok daha önceleri sek olarak içildiği bilinsede cin daha çok kokteyllerin içinde yada yanında bir eşlikçi ile içilmesi tercih edilir, mesela Tonik ile yada soda e buz ile yada çeşitli meyve suları ile karıştırıp içenlerde vardır. Ancak cin tonik ile içilir diyebiliriz. Çünkü en yaygın cin tonik ile içilir.

Cin Neyle İçilir?

Cinin tadının çok sek içilmeye müsait olmaması sebebiyle, diğer içkiler gibi sek içilmesi çok tercih edilmemektedir. Cin neye içilir?

  • Cin, Tonik ile İçilebilir
  • Cin, Soda ile tüketilebilir
  • Cin, Zencefilli gazoz ile içilebilir
  • Cin, Limon suyu ile içilebilir
  • Cin, Portakal suyu ile içilebilir.
  • Cin diğer içkilerle karıştırılarak, kokteyl olarakta sunulabilir.

Cin Ne İle İçilir?

Şimdi sizlere cin ne ile içilir sorusunun bir diğer cevabıda olan cin kokteyller eşliğindede içilir başlığını inceleyeceğiz. Haydi şimdi evde yapabileceğiniz basit cin ile hazırlanan kokteyllerden bahsedelim.

Gin Fizz Kokteyl: Shakerınıza 3 cl limon suyu, 1 cl pudra şekeri ve 5 cl cin koyarak kalan kısım için yeterince soda koyup karıştırın ve pudra şekeri eriyene kadar karıştırın. Buz dolu bardağa dökerek servis edin.

Martini Kokteyl: Kokteyl dünyasında adından sıkça söz ettiren martini kokteyl, içine buz koyarak tüketebildiğimiz bir kokteyl türü değildir. Shakerınıza 6 cl cin, 2 cl dry vermut koyarak karıştırıyoruz. Önceden buzlukta soğuttuğumuz martini bardağımıza döküp üzerine yeşil zeytin ile servis edebiliriz.

Cin Tonik Nasıl Hazırlanır 🙂 En popüler cin içim şekli tonik ile içilendir. Buz ile dolu bardağa, 7 cl cin, yarım limon suyu ve kalan kısma tonik koyarak dilimlenmiş limon ile servis edilebilir. Afiyet olsun…

Cin Alkol Oranı Kaçtır?

Cin alkol oranı, %40-47 aralığındadır. Cin alkol oranı oldukça yüksek olması sebebiyle, içerken oldukça dikkatli tüketilmelidir. Cin alkol oranı yüksek olması sebebiyle aniden çarpabilen bir içkidir. Cin aslında, kendisiyle ile kombinlenebilecek bir çok şeyle içilebilir ve bize göre en pratik alkollü içkidir. İçerken çk temiz ve çokta anlaşılmayan sarhoşluk, aniden kalktığınızda oluşabilir. Hatta çok çarptı lafıda tam olarak cin için geçerli olabilecek bir laftır. Tonik ile soda ile limon suyu ile hatta kola ile bile içenleri mevcut olmakla birlikte, oldukça hafif ve içimide bir okadar soft bir alkoldür. Yinede alkolü çok tüketmek önerilmez, içerken mutlaka ölçülü ve dikkatli içilmeside en önemli uyarılardandır. Bu yazımızda sizlere alkol masalarının sevilen yüzü cinin artısıyla eksisiyle

Bu Yazı Dikkatinizi Çekebilir> Güncel Cin Fiyatları İçin Tıklayın!!

En Çok Tercih Edilen Cin Markaları

Cin Markaları
Tanqueray
Beefeater
Gordon’s
Blue Ribbon
Martin Miller’s
Bombay
Hendrick’s
Gilbey’s
Cin nasıl içilir
YouTube video
cin nasıl içilir
Yorum yapın