Chivas Regal Viski Fiyatları 2024 (20’lik, 35’lik, 50’lik, 100’lük Fiyatları)

Chivas Regal 20’lik Fiyatı

Chivas Regal 20’lik bilindiği üzere 12 yıl bekletildikten sonra piyasaya sürülüyor. Bu da onun lezzetini kıvamını belirliyor. Aşağıda Chivas Regal viski 20’lik fiyatı belirtilmiştir.

20 lik Chivas Regal (12 Yıl)150,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 35’lik Fiyatı

Chivas Regal 35’lik viski fiyatları şişe şeklinde aşağıdaki fiyatta satılıyor.

35’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi360,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 50’lik Fiyatı

Chivas Regal 50’lik viski fiyatları şişe şeklinde aşağıdaki fiyatta satılıyor.

50’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi475,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 70’lik Fiyatı

Chivas Regal 70’lik viski fiyatları şişe şeklinde aşağıdaki fiyatta satılıyor.

70’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi625,00 TL
70’lik Chivas Regal 13 İskoç Viskisi750,00 TL
70’lik Chivas Regal 15 İskoç Viskisi990,00 TL
70’lik Chivas Regal 18 İskoç Viskisi1.350,00 TL
70’lik Chivas Regal 25 İskoç Viskisi7.500,00 TL
70’lik Chivas Mizunara İskoç Viskisi1.150,00 TL
70’lik Chivas Ultis İskoç Viskisi3.750,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 100’lük Fiyatı

Chivas Regal 100’lük viski fiyatları şişe şeklinde aşağıdaki fiyatta satılıyor.

100’lük Chivas Regal 12 İskoç Viskisi875,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 12 Yıllık Fiyatı

Chivas farklı yıllara göre satışa sunuluyor. Aşağıdaki rakamlar 12 yıllık chivas regal viski fiyatları olan şişeleri kapsıyor.

70’lik Chivas Regal 12 İskoç Viskisi625,00 TL
20 lik Chivas Regal (12 Yıl)150,00 TL
35 lik Chivas Regal (12 Yıl)275,00 TL
50 lik Chivas Regal (12 Yıl)355,00 TL
70 lik Chivas Regal (12 Yıl)475,00 TL
100 lük Chivas Regal (12 Yıl)655,00 TL
175 lik Chivas Regal (12 Yıl)1.200,00 TL
3 Litrelik Chivas Regal (12 Yıl)2.200,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal 18 Yıllık Fiyatı

Chivas Regal 18 yıllık içkisini 70’lik olarak piyasaya sürüyor. Aşağıda 25 yıllık viski fiyatları fiyat belirtilmiştir.

70’lik Chivas Regal 18 İskoç Viskisi1.350,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2023

Chivas Regal 25 Yıllık Fiyatı

Chivas regal 70’lik viski fiyatları olarak sunduğu 25 yıllık şişeleri de bulunuyor. Aşağıda 25 yıllık fiyat belirtilmiştir.

70’lik Chivas Regal 25 İskoç Viskisi7.500,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal Extra Fiyatı

İlk kez 2015 yılının başlarında piyasaya sürülmüş olan Chivas Regal Extra, Nas kategorisinde yer alıyor. Şişe de yıl ibaresi olmamasına karşın 12 ile 18 yıl arasında yer alıyor.

70 lik Chivas Regal Extra Viski Fiyatı270,00 TL
Chivas Regal Viski Fiyatları 2024

Chivas Regal viski fiyatları 2024 hakkında bilgiler verirken 13 yıllık markadan genel olarak bahsetmeden geçmenin olmayacağını düşünüyoruz. İnternette genel olarak baktığımızda markayı yakından tanıtacak bilgilendirici bir makalenin olmadığını görüyoruz. Chivas Regal viski fiyatları 2024 yazımızı bu yüzden güncel bilgilerle oluşturduk. Bu nedenle bu makalemizde geniş bilgilere yer vererek markanın tüm şişeleri, tarihi ve genel tadının yanında Chivas Regal viski fiyatları 2024 hakkında açıklamalarda bulunmak gerekiyor.

Çünkü viski denildiğinde heryerde kolayca bulabileceğiniz markanın kendisine has ve özel bir tadının olduğunu söyleyebiliriz. Viski önemli bir kültür ve birçok partilerin de ortak içkisi konumunda.

İnsanın kendisini özel hissetmesine yardımcı olacak viskiler tadının yanı sıra insanın karakteristik özelliğini de ortaya koyuyor. Yukarıda sunmuş olduğumuz Chivas Regal viski fiyatları 2024 tablomuz sizler için derinlemesine sunulmuştur. Chivas Regal viski fiyatları na zam geldikçe Chivas Regal viski fiyatları güncellenecek olup, sürekli aktif tutulması hedeflenmiştir. Chivas Regal viski fiyatları 2024 yılında, piyasa fiyatları olarak derlenip,sizlere sunulmuştur. Chivas Regal viski fiyatları alınan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Chivas Regal viski fiyatları 2024 yazımızı okuduğumuza göre şimdi sözü uzatmadan hemen Chivas Regal viski markasının genel bir tanıtımını yaparak yazımıza başlayalım.

Chivas Regal Markası Hakkında Bilgi

Chivas Regal markasına viski açısından baktığımızda çok köklü bir kuruluş. Yaklaşık olarak 2 asırlık tarihi bulunan marka kendisine özel tatlar sunarak piyasada neredeyse rakipsiz bir sunum ve satış sağlıyor. Chivas Regal, Fransız bir şirket tarafından üretiliyor. Yani aslında tam Fransız ve İskoç karışımı demekte yerinde olacaktır. Üretimin yapıldığı Strathisla damıtımevidir. Markanın ilk kuruluş tarihine baktığımızda 1786 yıllarını görüyoruz. Bu da bize viskinin tarihi konusunda biraz daha aydınlanma imkanı sağlamış oluyor. Viski önemli bir içecek ve yıllardır farklı değişimlerle birlikte hayatımızda var olmaya da devam ediyor.  Marka hakkında ticari olarak konuşacak olursak İskoçya’nın kuzeyinin kesinlikle en iyi tedarikçisi konumunda. Bu dönemde şirketi Amerika piyasasından da yakından takip ediliyor. 

Chivas Regal Üretim Yılı

Chivas, Regal kavramını bulmadan önce master blenderlardan biri olan Charles Stewart Howard kurucuları James ve John Chivas kardeşlerin anısına bir marka oluşturulmak istendi ve Regal kavramı bu şekilde ortaya çıktı. Howard çalışmaları sonrasında 1909 yılına gelindiğinde bugün asrın en iyi karışımı olarak da bilinecek olan Chivas Regal markasını ortaya çıkardı. Viski piyasaya sunulurken ise dünyanın en eski ve en lüks viskisi olarak tanıtıldı. Bu da viskiye olan güveni ve lezzeti bir adım daha ön plana çıkaracak olan önemli bir kavram olarak karşılığını buldu.

Chivas Regal Viski Pazarında

Chivas Regal viski pazarında bugün 12 yıl ve üzerinde yıllanmış viski üreten önemli bir markadır. Satışlarını 2002- 2008 yılları arasında % 65 civarında büyütmüş olan marka 2012 yılında ciddi satış rakamlarına ulaşarak bu Pazar içerisinde söz sahibi olmaya başladı. Chivas Regal global Pazar içerisinde daha fazla tanınmaya ve bilinmeye başladıkça artık kendisini de daha iyi geliştirmeye başlamıştı. Chivas Regal bugün marka değeri olarak blend viski kategorisinde ve dünyanın en çok satan 4. Viskisi olarak biliniyor. Hatta 2016 yılında elde etmiş olduğu bu ünvanını henüz koruyor diyebiliriz.

Chivas Regal Tatları

Chivas Regal birkaç farklı tattan oluşuyor. 12-18-25 blended viskilerinin yanı sıra sherry fıçılarında olgunlaşmayı bekleyen tahıl içermeyen malt viskisi Chivas Regal Ultis, Chivas Regal Extra, 12 yıllık The Chivas Brothers’ Blend, Chivas Regal Mizunara, Chivas Regal The Icon ve 15 yıllık Chivas Regal XV ile limited edition olan Chivas Regal 13, Manchester United gibi farklı tatları bulunuyor. Marka kendisinden bekleneni yapabilmek ve bu Pazar içerisinde daha fazla söz sahibi olabilmek adına kendini yetiştirmeye ve geliştirmeye de devam ediyor.

Chivas Regal bu gelişimle birlikte ödüllere de doymuyor. Markanın bu zamana kadar gelmiş olan birçok ödülü var. Mesela dünyanın en önemli ödülleri arasında sayılan international spirit yarışmalarında adından söz ettirmeye devam ediyor.

 2013 yılında markanın Chivas Regal 18, 21 ve 25 yıllık viskilerine San Francisco World Spirits Competition tarafından Double Gold madalyası verildi.

Chivas Regal markasını popüler kültür arasında da çok fazla görebiliyoruz. Mesela markanın adının şarkılarda geçtiğini söyleyebiliriz. Marka bazı şarkıcılara da sponsor olarak kendi adını daha da ileri götürmeyi sağlamıştır. Sponsorlukları arasında M.United takımının da olduğunun altını çizebiliriz.

Chivas Regal Nasıl Bir İçki?

Chivas Regal viski markasına genel bir değerlendirme yaptıktan sonra isterseniz viskinin tadının ve içiminin nasıl olduğuna kısaca bir göz atalım. Chivas regal viski alkol oranı % 40 civarında alkol oranına sahiptir.Bunun amacı insanları sarhoş etmek değil. Bu nedenle alkol miktarı sınırlı tutulurken viskiye özel bir tat ve aroma getirilmiş. İçimi yumuşak ve tatlı olan viski vanilya, karamel, bal ve hafif narenciye aromasına sahip. İçtiğinizde damağınızda hafif bir kuruyemiş, tahıl ve baharat tadı kalıyor. Kremamsı yapısı ve kolay içimiyle da oldukça güzel bir lezzet diyebiliriz.

Chivas Regal İskoçya’nın Speyside bölgesinde damıtılan ve 5 malt viskinin harmanından oluşan bir lezzet. Bu lezzeti sekte içebiliyorsunuz yanında sevdiğiniz bir lezzetle. Bir viski müdavimi olarak aşağıdakilerle daha güzel sunum yapıldığını muhtemelen biliyorsunuzdur.

Chivas Regal Neyle İçilir?

  • Kuru Yemiş
  • Peynir Tabağı
  • Aromalı Ekmek Dilimleri.
  • Çikolata.
  • Cips.
  • Taze ve Kuru Meyveler.
  • Sebze Çubukları
  • Soda – Enerji İçeceği.

Chivas Regal kaliteli mi?

Yukarıda markaya dair çok fazla bilgi verdik, ancak ilk kez tadacak ya da viskiler hakkında fikir sahibi olmayanların merak ettiği kaliteli bir viski mi? Sorusunun yanıtını da vermeden geçmeyelim. Chivas Redal dünyanın en popüler ve en çok satan viskileri arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu özelliklerinden yola çıktığımızda viskinin oldukça kaliteli olduğunu söylemek doğru olacaktır. Aroma ve tat konusunda pek çok viski markasını geride bırakmış olan Chivas Regal, bu başarısını da çok köklü olmasına bağlıyor.

Chivas Hangi Ülkenin Malı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İskoç markasıdır. Malt arpadan üretilmiş olan eşsiz bir viskidir diyebiliriz.

Chivas Regal Tadı Nasıl?

Chivas Regal hakkındaki bilgilendirmeden sonra içmek için tadını merak ediyor olabilirsiniz. Sizi meraklandırmadan hemen söyleyelim. İçimi çok rahattır ve lezzeti kendine has olduğundan dolayı çok fazla tarif edebilmek mümkün değil. Ancak viskinin fiyatının pahalı olduğunu söylediğimizde tadının da nasıl olabileceğini az çok anlayabiliyorsunuz. Tadını bu kadar güzel yapan en önemli şey ise 12 yıl boyunca dinlendirildiğidir. Sek içmesi her zaman tavsiye edilir, ancak yukarıda belirttiğimiz atıştırmalıklarla da iyi gideceğinden emin olabilirsiniz.

Chivas Regal Alkol mü?

Evet, Chivas Regal alkollü olan bir içkidir. İçki markaları arasında bir numarada yer alması ise içeriğindeki alkol miktarının tam olarak ayarlanmış olmasından kaynaklanıyor.

Chivas Viski Sek İçilir mi?

Kesinlikle Chivas Regal viski markasını sek içmeniz tavsiye edilir. Ancak buzlu veya farklı içeceklerle de karıştırarak içebiliyorsunuz. Hatta şunu da söyleyelim sıcak kahveye karıştırarak da içebilirsiniz.

Chivas Regal Buz Konur mu?

Chivas Regal viskisinin en önemli özelliği sek içilmesidir. Bazı viski içenler viskilerinin içerisine birkaç küp buz atarak onu soğutmaya ve tadını yumuşatmaya çalışırlar. Ancak Chivas Regal için söyleyeceğimiz ve önereceğimiz şey böyle kaliteli bir viskinin içerisine bu koyarak tadını bozmamanız gerektiğidir.

Chivas Regal Aroması Nasıldır?

Chivas Regal viskisinin aromasına baktığımızda ise karşımıza kiti malt tadı çıkıyor. Arpa ve tahıl özlerinden hazırlanmış olan malt ekstraktı su ve etil alkol ile karıştırılır. 1 şişe malt aroması su ve etil alkol ile karıştırılarak yaklaşık 11 litre viski elde ediliyor.

Chivas Regal Soda İle İçilir mi?

Viski soda ile de gidebilen bir içkidir. Eğer viski içmeyi sodayla seviyorsanız o zaman size önereceğimiz soda water denilen karbondioksit suyu kullanmanızdır. Maden suyunun viskiye atılması iyi değildir. Nedeni ise maden suyunun tatlı bir içecek olmasıdır. Bunun içinde viskinin tadının olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bu da Chivas Regal gibi kaliteli bir viskinin tadının bozulması anlamına gelecektir.

Viski Aroması Zararlı mı?

Viski hakkında merak edilen pek çok soru işareti bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de viski içerisinde bulunan aromadır. Peki, viski aroması vücuda zararlı mı? Viski aromalarının insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu aromaların suda çözülebilen yapısından dolayı keyifli içimi bulunmaktadır. Eğer yemekte viski içmek istiyorsanız o zaman hiçbir zararının olmadığını söyleyebiliriz.

Chivas Regal Sarhoş Eder mi?

Bu sorunun yanıtını kişiye ve ne kadar içtiğinize bağlı olarak değişebilir. Mesela gün içerisinde ne içtiğinize ne kadar içtiğinize ve yediklerinize dikkat ediyorsanız muhtemelen sarhoş olmazsınız. Ancak alkole çok fazla alışık değilseniz içeceğiniz miktara göre sizi çarpacaktır. Viskiler genellikle 2 dublenin üzerine çıktığınızda kafanızı bulutlu yapar. Biraz daha yukarı çıktığınızda ise artık sarhoş olabilirsiniz.

Viskinin Sarhoşluğu Ne Kadar Sürer?

İçki ile sarhoş olmak farklı bir duygu yaşatırken bu duygunun ne kadar süreceği de merak edilmektedir. Genel olarak söyleyecek olursak içtiğiniz viskinin markasına göre 48-72 saat arasında değişkenlik gösteren bir etkisi olacaktır. Bu sürenin sonunda ise etkisi sona erer. Sarhoşluk süresini belirleyen şey içtiğiniz duble, yaşadığınız hayat gibi faktörlerdir.

Yorum yapın