Black Ram Viski ve 2024 Güncel Black Ram Viski Fiyatları

50’lik, 70’lik ve 100’lük Seçenekler

Black RamFiyatı (2023 Güncel)
50’lik250 TL
70’lik320 TL
100’lük450 TL
Black ram viski fiyatları

Merhaba viski tutkunları! Bugün sizlere, son dönemlerin popüler içkilerinden olan Black Ram viski‘den bahsedeceğiz. Özellikle 50’lik, 70’lik ve 100’lük fiyatları ile dikkat çeken bu viski, kalitesi ve lezzeti ile adından söz ettiriyor. 2024 güncel fiyatları nı merak edenler için aşağıda bir fiyat tablosu hazırladık ve ardından black ram viskinin keyifli dünyasına bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? İşte Black Ram Viski Fiyatları ;

Black Ram viskisi, son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiş bir viski markasıdır. Aroma ve tat olarak benzersiz bir deneyim yaşatan bu viski, özellikle 50’lik, 70’lik ve 100’lük şişe seçenekleri ile raflarda yerini alıyor. Farklı boyutlarındaki şişeler, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre tercih edilebilir.

50’lik Black Ram viskisi, yoğun bir lezzet deneyimi yaşamak isteyenler için idealdir. Özellikle arkadaşlarla yapılan keyifli sohbetlerin vazgeçilmezi olan bu viski, 2023 güncel fiyatları ile de oldukça cazip. Daha önce Black Ram denememiş olanlar için ise 50 cl’lik şişe, marka ve lezzet hakkında fikir sahibi olmak adına iyi bir başlangıçtır.

Daha büyük bir kitleyi ağırlamak ve daha uzun süreli keyif yaşamak isteyenler için biçilmiş kaftandır 70’lik Black Ram viski. Yüksek kalitesi ve aroması ile kendine hayran bırakan bu viski, 2024 güncel fiyatları ile dikkat çekiyor.

100’lük Black Ram viskisi ise, özel etkinlikler ve toplantılar için tercih edilebilir. Geniş bir kullanım alanı sunan bu viski, 2024 güncel fiyatları ile birlikte viski tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor.

Farklı boyutlardaki şişeleri ve 2023 güncel black ram viski fiyatları ile her keseye ve zevke uygun seçenekler sunuyor. Şimdi siz de bu eşsiz lezzeti deneyimlemek için hemen bir Black Ram viski edinin ve keyifli dakikaların tadını çıkarın. Şerefe!

Black Ram viski Bulgaristan’nın en büyük alkollü içecek üreticilerinden en önemlisi olan Vinprom Peshtera tarafından üretilmiş olan bir harman viski çeşitidir. Vinprom Peshtera, Black Ram markası üzerinde Black Ram Finest Selection ve Black Ram Blended with Honey markasınında dahil olduğu 3 adet ekspresyon ile harman viskilerin üretimi yapılır. Marka üretimi sadece maltlanmış arpadan elde edilmiş olan alkolleri, İskoçya ve Japonya’da yer alan distilasyon süreçlerini takip ederek gerçekleştirilir.

Black Ram en az 3 yıl süre ile bulgar meşe fıçılarında, Rodope dağlarında olgunlaşması ardından %40 alkol oranı ile şişelenmektedir.

Oldukça özel ve eşsiz bir tada sahiptir. Bu nedenle Türkiye’de doğrudan satışı olmasa bile yurtdışından getirtilip içen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Çok talep görmesine rağmen fiyatı ise oldukça makul tutulmuştur.

Black Ram Viski Nedir?

Black Ram sevilen ve talep gören bir tür viski çeşitidir. Viskilerin bilindiği üzere bazı üretim aşamaları bulunur. Bu önemli üretim aşamaları da ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Örnek olarak Amerika, mısır ve çavdar ile birlikte kullanırken İrlanda’da viski arpa ve buğday tahıllarından üretilir. Black Ram viski çeşiti de bazı ülkelerde oldukça popüler bir tüketim alanına sahip olmuştur.

Bunun yanı sıra Black Ram viskisinin Türkiye’de fiyatı da oldukça merak konusu haline gelmiştir. Black Ram viski 100’lük fiyatı hakkında tüm bilgiler bu yazıda yer almaktadır. Black Ram özellikle Balkan ülkeleri sınırlarında ve Türkiye’de tüketilen viskilerden birisidir.

Viskinin alkol oranı oldukça fazla olmasının yanı sıra özel fıçı içerisinde yıllarca bekletilmesinden dolayı diğer alkollü içeceğe göre daha kaliteli olarak görülür. Black Ram de gerek aroması gerek fiyatı nedeni ile tercih edilir. Ancak Türkiye’de Black Ram viskinin henüz bulunmamaktadır. Buna rağmen diğer ülkelerden getirildiği için Türkiye’de oldukça sık tüketilen viski markalarından biridir. 

Black Ram Viski Tadı Nasıl?

Black ram viski tadını diğer viskilerden ayıran pek bir özellik olmasa da talep oldukça fazladır. Bir viskinin kalitesini birçok durum belirler. Özellikle de kullanılan su oldukça önemli bir faktördür. Örnek olarak İskoç viskilerinin kaliteli olmasının sebebi yapımında özel kaynak sularının kullanılmasıdır. İskoçya’da yer alan su kaynaklarında yer alan sular, yumuşak ve kaliteli olduğu bilinir.

Suyun sahip olduğu özelliği ise granit kayalardan akmasıdır. Viskideki mayalar da kaliteyi belirleme de çok önemli bir etken olarak karşınıza çıkacaktır. Kullanılan maya kalitesi viskinin kalitesini doğrudan etkiler.

Maya, tahıllarda bulunan şeker ile belirli reaksiyonlara girer. Bunların sonucunda da alkol oluşması sağlanacaktır. Viski kalitesini ve özelliklerini belirleyen diğer önemli işlemlerden biri de damıtma özelliğidir. Bu anlamda ülkeden ülkeye viski üretimi değiştiğinden dolayı her ülkenin kendine has viskisi ortaya çıkar. Damıtma da bu değişime maruz kalma işlemlerinden biridir.

Amerika’da üretilmiş olan viskiler genellikle bir kez damıtılır. Bunlara karşılık olarak İskoç viskileri iki kez damıtılarak üretilmektedir. İrlanda viskisi ise üç kez damıtılarak üretilir. Viskinin dinlendirildiği fıçılar da önem arz eder. Bazı ülkelerde fıçı sadece bir kez kullanılırken bazı ülkelerde ise aynı fıçının tekrar tekrar kullanıldığı görülür.

Black Ram markasından bahsedilecek olunursa, güçlü bir karakter ile karşınıza çıkacaktır. Böyle bir kritere sahip olmasının nedeni özel bir tadının olmasından kaynaklanır. 700 litreyi geçmeyen özel meşe fıçısında bekletilerek hazırlanan bir viski çeşididir.

Black Ram Nasıl Üretilir?

Black Ram bu fıçılarda en az 3 yıl bekletilir. Aynı zamanda da 30’u aşkın orijinal ithal damıtım evinden karışım kullanılır. Black Ram viskilerinin üretildiği yer Bulgaristan’dır. Bu bakımdan Türkiye’de doğrudan satışı bulunmaz. Ancak buna rağmen birçok kişi tarafından sık sık tüketilen bir alkollü içecek çeşitidir. Black Ram, son yıllarda çeşitlenmeye de başlamıştır. Black ram, altın arpa ve özel dağlardan gelen kaynak suyunun birleşimi ile elde edilir.

Black Ram ın aroma tadını çıkarmak isteyen bireyler, iki parça buz kullanıp amaçlarına ulaşabilir. Black Ram,renginden bahsedilecek olunursa, ince kahverengi tonları bulunur. Bunun yanı sıra meşe ve malt aroması ile açık tonlara sahip olan altın sarısı renk ile ayırt edilebilmektedir.

Black Ram Nasıl İçilir?

Black Ram markasını diğer viskilerden ayıran en önemli özellik, Black Ram viskilerinin çok daha az fıçılarda bekletilmesi denilebilir. Bu sebeple de fiyatı oldukça makul tutulmuştur. Bilindiği üzere çok kaliteli viski türleri genel olarak 12 yıl fıçılarda bekletilir. Ancak Black Ram viski 3 yıl bekletilir.

Bunun yanı sıra viskinin içimi ise tamamen bireyin zevkine göre şekillenebilir. Black Ram viski genel olarak öğrenciler tüketir. Öğrenciler ise çoğunluk olarak diğer içecekler ile karıştırılıp içmektedir. Bazı viski çeşitleri oldukça sert olduğu için su ile karıştırılarak içildiği de görülmüştür. Bu sayede viski oldukça yumuşatılmaktadır. Viskinin diğer bir tüketim şekli de buz kullanımı olarak bilinir. Ancak her viskiye buz atmak uygun olmaz. Malt viskide buz kullanımı pek uygun değildir.

Çünkü buz koymak viskiyi aniden soğutup aromaların bağlanmasını sağlayacaktır ve keyifli bir içim sunmayacaktır. Bunlara karşılık olarak harman viskilerde buz kullanılması önerilmektedir. Black Ram viski de bu çeşit viskilerden biridir ve içine buz katılarak içilebilir. Yine de viski içme tarzınıza göre nasıl içeceğinize karar verebilirsiniz.

Black Ram Alkol Oranı Kaçtır?

Black Ram viskinin alkol oranı genellikle %40 olarak belirlenmiştir. Bu, viskinin hem güçlü hem de dengeli bir içki deneyimi sunmasını sağlar. Farklı viski markalarının alkol oranları değişkenlik gösterebilir, ancak tipik olarak %40-50 arasında yer alır. Black Ram, alkol oranı ve benzersiz tat profili ile kaliteli bir viski deneyimi sunar.

Black Ram Viskilerin Özellikleri

Black Ram Türkiye’de popüler bir kullanım alanına sahiptir. Böylece viski seven bireyler tarafından daha önce denememiş olanlar için bazı çeşitli yorumlar yapılır. Bu viski türünü tüketen bireyler kokusunun şarabı andırdığını söyler. Bunun yanı sıra bazı bireyler tadının şişeden şişeye değiştiğini söyler. Örnek olarak bir şişede parfüm tadı gelebilir.

 Viski seven bireylerin yorumuna göre Türk yapımı bir viski olan Ankara viskisi tadının Black Ram viskisinin tadına çok benzediği belirtilir. Black Ram viski markasının sert olduğu hakkında da yorumlar bulunur. Bu nedenle çok az içilmesine rağmen etki gösterdiği söylenmektedir. Aynı zamanda bu viskinin ağızda bıraktığı tat da memnun kalan pek çok kişi bulunur.

YouTube video
Black Ram Viski
Yorum yapın