Long John Viski Fiyatları (35’lik, 50’lik 70’lik)

Long John ViskiFiyatı
Long John 35 lik Viski Fiyat195 TL
Long John 50 lik Viski Fiyat270 TL
Long John 70 lik Viski Fiyat370 TL
Long John 100 lük Viski Fiyat515 TL
Long john viski fiyatı

Long John viski fiyatları için tabloyu değerlendirerek, Long John 35 lik viski fiyatı, Long John 50 lik viski fiyatı, Long John 70 lik viski fiyatı, Long John 100 lük viski fiyatı olarak aradığınız bilgilere kısa sürede ulaşabilirsiniz.Tablo harici yazmak gerekirsede Long John 35 lik viski fiyatları 195 TL, Long John 70 lik viski fiyatları 370 TL, Long John 50 lik viski fiyatları 270 TL, Long John 100 lük viski fiyatları 515 TL dir.

Bunların yanı sıra seneden seneye göre de fiyatlar etkilenmektedir. Long John viski fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız Long John viski fiyatları tablomuza göz atılabilir.

Long John viski nerenin, alkol oranı ne, Long John viski fiyatları nedir gibi sorular günümüzde birçok kişi tarafından merak edilen konulardır. Eğer bu marka hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bir İskoç içkisidir ve Pernod Rcard tarafından şişelenir.

Tüm viskilerde olduğu gibi Long John’da da fiyatlar standart değildir. Genel olarak şu gibi faktörler, fiyatları değiştirmektedir:

 1. Viskinin kaç cl olduğu
 2. Viski modeli

Long Johns Viski Fiyatları Ne Kadar?

Pek çok kişi alkol almadan önce fiyatların genel olarak ne kadar olduğunu bilmek isteyebilir. Long Johns viski fiyatları ne kadar diyorsanız, aşağıda mevcut olan tabloyu değerlendirebilirsiniz.

Long John Viski Türleri

Her marka piyasaya farklı seçenekler sunmaktadır. Bu bakımdan hangi firmanın ne gibi ürünleri olduğu zaman zaman merak edilebilir. Long John viski genel anlamda şu şekilde ayrılır:

 1. Long John Finest Scotch Whisky Special Reserve
 2. Long John Finest Scotch Whisky
 3. Long John 05 Year Old Finest Scotch Whisky
 4. Long John 08 Year Old Finest Scotch Whiskey
 5. Long John 08 Year Old Pure Malt
 6. Long John 12 Year Old Blended Whisky
 7. Long John 12 Year Old Finest Scotch Whisky
 8. Long John 12 Year Old Special Reserve
 9. Long John 12 Year Old
 10. Long John 21 Year Old Royal Choice Deluxe Blended Scotch Whisky

Bu bakımdan farklı seçenekler yer almaktadır. Bunların her birinde long john viski fiyatı farklılık arz edebilir.

Long John Alkol Oranı Ne Kadar?

Alkol oranları her içki türünde farklılık gösterebildiği için hangi markanın ne kadar olduğu, özellikle adı yeni duyulduğunda sorulur. Long John alkol oranları ne kadar diyorsanız, yüzde 40 olarak verilmektedir.

Long John Kaç Yıllık

Yıllanmış içki türleri birçok kişinin ilgisini çeker. Ancak genel olarak yıllanan alkoller yanlış anlaşılır. Çünkü yıllanma şişede ne kadar durduğu ile değil, meşe fıçıda ne kadar durduğu ile ölçülür.

Örnek olarak 5 yıllık bir viski, fıçıda 5 sene kaldığını gösterir. Dolayısıyla 5 yıllık şişe almışsanız, 10 sene bekledikten sonra 15 senelik olmayacak, hala 5 senelik olarak kalacaktır.

Viski Nasıl Yapılır? (Basit Anlatım)

Viski nasıl yapılır? Viski üretimi oldukça karmaşık bir süreci içerir. Bunun bir nedeni her firmanın işlemleri farklı şekilde yapması ve değişik malzemeler kullanabilmesidir. Lakin genel olarak şu şekilde aşamalar halinde verilebilir:

 1. Maltlama
 2. Lapalama
 3. Fermantasyon
 4. Damıtma
 5. Olgunlaştırma

Bu aşamalar genel mantıktır. Maltlama ile başlayan viski üretimi sürecinde öncelikle 2-3 gün boyunca arpalar suya yatırılarak suyu emmesi, böylece suyu emmesi sağlanmaktadır. Süreçte nişasta şekere dönmektedir.

Ortalama bir hafta boyunca süren filizlenme sürecinde tahta küreklerden yararlanılarak savrulmaktadır.

Lapalama

Maltlama ardından maltlanmış arpa elde edilince bu değirmene gönderilerek öğütülmektedir. Buradan lapalama tankına gönderilerek sıcak suyla karıştırılmakta, böylece lapa elde edilmektedir. Böylece ortaya çıkan sıvı arpa suyu olarak isimlendirilir.

Fermantasyon

Arpa suyuna mayanın eklenmesiyle reaksiyon meydana gelir. Bunun sonucunda ise alkol meydana çıkar. Süreç her ne kadar süre olarak değişse de 2 ile 7 gün arasında sürer. Böylece yüzde 7-10 arasında bir alkol elde edilir. Mayalama olarak da adlandırılan fermantasyon aşamasında genel olarak bu işlemler yapılır.

Damıtma

Damıtma yönteminde alkol ve su karışımı bakır imbiklere doldurulmakta ve alttan ısıtarak kaynatmaya başlanmaktadır. Bunun sonucunda alkol buharlaşarak imbiğin boynuna gelir. Ardından soğuyarak yeniden sıvı haline döner.

İlk damıtma böylece tamamlanırken, yüzde 20 ile yüzde 25 arasında alkol oluşur. İkinci damıtmada ise bu yüzde 60-70 olur. Bundan sonra sadece olgunlaştırma kalır. Bu işlemde alkollü sıvı meşe fıçılara doldurulmakta, böylece beklenmeye başlanmaktadır.

Şişelemeden önce alkol su ile karıştırılarak, alkol oranı yüzde 40-45’lere getirilmektedir.

Bu yazımıda Long john viski ve long john viski fiyatları konusunu inceledik özet geçecek olursak long john viski fiyatları boyutuna ve yılına göre değişiklik göstermektedir.

YouTube video
Long John Viski Fiyat
Yorum yapın