Kavalan Viski (Tayvan) 2024

Kavalan viski, ödüllerin nirvanası olan bir Tayvan viskisidir. Kavalan viski, damıtımevi aslında yeni sayılabilecek bir tarihte 2005 yılında kurulan ve kısa sürde dünyada çıtayı oldukça yükseğe taşıyan bir Tayvan viskisidir. Bu kadar kısa sürede damıtımevinin viskileri inanılmaz uluslararası başarı ile 250 ye yakın madalya almış kavalan single malt viski, viski gurmelerindende tam puan almıştır.

Kavalan Single Malt viski ve tüm ekspresyonları oldukça sevilen ve damaktadı olarak, kendini hafızalara kazıyan bir viski türüdür. Normal şartlar altında en iyi viski türlerinin Japon viskileri olduğu söylensede Kavalan viski bir Tayvan viski olarak aslında viskiseverleri şaşırtıyor. Kavalan solist viski ekspresyonu, kavalan viskinin en çok rağbet gören viskisidir.

YouTube video
Kavalan viski

Kavalan Single Malt Viski Üretim Süreci

kavalan viski

Kavalan Single Malt viski, üretiminde süreç olarak İskoç viskilerinin üretime benzetiliyor. Maltlanan arpaları avrupadan gelen fakat kullanılan maya ve suyu yerli olan Kavalan Single Malt viski için çifte damıtım söz konusudur. Damıtımevi olarak bukadar talebi karşılamak ve daha fazla pazar payı edinebilmek adına, kapasiteleri yılda 5 Milyon litre iken 2 katına yani 10 Milyon litreye çıkartmışlardır.

Kavalan viski, dünya üzerinde pazar olarak İskoç Single Malt viskilere tehdit oluşturmuyor değiller. Tayvan iklim olarak aslında avantajlı bir ülke. Sıcak iklim her nekadar zorlayıcı olsada, olgunlaştırma süresi olarak çok daha hızlı olgunlaştırma fırsatı sunar. Hava sıcak olduğu içinde, kavalan Single Malt viski buharlaşma oranı oldukça yüksek. Normalde lezzet olarak İskoçyada 14/16 yılda yakalanan lezzet, kavalan viskide 4/5 yılda yakalanıyor. Aynı zamanda damıtımevi olarak en çok üretim yapan damıtımevleri arasındadır. Kavalan single malt viski yıl etiketine sahip değildir.

Kavalan Sİngle Malt Viski Çeşitleri

Kavalan Single Malt viski giriş seviyesinde bir Single malt viskidir. Kavalan Sİngle Malt viski 3 kategori altında sıralanıyor diyebiliriz.

  • Kavalan Solist Serisi
  • Distillery Reserve Serisi
  • Kavalan Standart

Kavalan Viski Fiyatları 2024

Kavalan viski fiyatları, her ülkede olduğu gibi Türkiye’dede oldukça fazla merak edilmektedir. Kavalan viski fiyatları 2024 yılındada çok merak ediliyor ancak Türkiye’de çok fazla satışı olmayan Kavalan single malt viski türleri genelde Duty Free lerde satılmaktadır. Kavalan viski fiyatlarını sizler için derledik.

Kavalan Single Malt ViskiFiyatı
Kavalan EX-BOURBON CASK Single Malt Viski81 (Euro)
Kavalan DISTILLERY SELECT Tek Malt Viski No. 154 (Euro)
Kavalan ÜÇLÜ SHERRY CASK Single Malt Viski82 (Euro)
Kavalan DISTILLERY SELECT Tek Malt Viski55 (Euro)
Kavalan Tek Malt Viski %40 Hac.65 (Euro)
Kavalan DISTILLERY SELECT Tek Malt Viski55,00 (Euro)
Kavalan KING CAR GROUP 40. YIL DÖNÜMÜ Single Malt Viski1.975,00 (Euro)
Kavalan OLOROSO SHERRY OAK Single Malt Viski101,00 (Euro)
Kavalan CONCERTMASTER Port Cask Finish66,00 (Euro)
Kavalan Single Malt Viski

Kavalan Solist Sherry Cask Viski

Kavalan Solist Sherry Cask viski, renklendirici kullanılmamasına rağmen şeri fıçılarının rengini alan bir viski türüdür. Kavalan Solist Sherry Cask viski, 57,8 alkol oranına sahiptir. Ayrıca Kavalan solist sherry cask viski ayrıca Dünya viski ödüllerince ”öteki dünyanın en iyi viskisi” ödülüne layık görülmüştür.

Viski AdıKavalan Solist Sherry Cask
Damıtım EviKavalan
Şişeleyen FirmaKavalan
Viski TipiTek Malt
Alkol Oranı%57,8
Viski KökeniTayvan
Kavalan Solist Sherry Cask Viski

Kavalan Solist Ex-Bourbon Single Cask Viski

Kavalan Solist Ex-Bourbon Single Cask viski, her partsinin tek fıçıdan şişelenmesiyle birlikte fıçıların vermiş olduğu muhteşem tadı ve rengiyle muhteşem bir ziyafet sunuyor.

Viski AdıKavalan Solist Exbourbon Single Cask Viski
Damıtım EviKavalan
Şişeleyen FirmaKavalan
Viski TipiTek Malt
Alkol Oranı57,8
Viski KökeniTayvan
Kavalan Solist Exbourbon Single Cask Viski

Kavalan Sherry Oak Viski

Kavalan sherry oak viski, Kavalan Solist Sherry Cask viskinin alkol oranının düşürülerek üretilen bir viski türüdür. Kavalan sherry oak viski alkol oranı %46 dır. Ayrıca Kavalan Sherry oak viski, challange 2019 yılında gümüş madalya kazanarak başarısını ortaya koymuştur.

Kavalan Sherry Oak ViskiKavalan Sherry Oak Viski
Damıtım EviKing Car
Şişeleyen FirmaKavalan
Viski TipiTek Malt
Alkol Oranı%54
Viski KökeniTayvan
Kavalan Sherry Oak Viski

Kavalan King Car Viski

Kavalan viskinin diğer çeşitlerinde olduğu gibi Kavalan King Car viski dünyaca ünlü ve bir çok madalyaya layık görülmüş eşsiz bir viskidir. Kavalan King Car viski, yumuşak içimli tek malt bir viskidir. Ayrıca Kavalan king car viski alkol oranı %46 dır.

Viski AdıKavalan King Car Viski
Damıtım EviKavalan
Şişeleyen FirmaKavalan
Viski TipiTek Malt
Alkol Oranı%46
Viski KökeniTayvan
Kavalan King Car viski

Kavalan ne viskisi?

Kavalan 2005 yılında kurulan ve 2007 yılında şişelenmeye başlayan, tayvan viskisidir.

En iyi Kavalan viskisi hangisidir?

Kavalan Solist Sherry Cask Viski piyasada en çok içilen ve viski severler için en çok tercih edilen viskidir.

Kavalan viskinin en yüksek alkollü olan türü hangisidir?

Kavalan Solist Sherry Cask viski, %57,8 lik alkol oranıyla kendi içinde en yüksek olan viski türüdür.

Yorum yapın