Dimple Viski Fiyatları 2023

Dimple Viski Fiyatları,Fiyat Listesi [Güncel]

Dimple viski, farklı kategorilerde ürünlere sahiptir. Bunların ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, aşağıda bulunan tabloya göz atabilir, böylece merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Dimple viski fiyatları 2023 yılındada oldukça merak edilir. Güncel ve zamlı dimple viski fiyatları konusunda derlediğimiz yazımızda sizlere sunduğumuz, dimple viski fiyatları 2023 listemizde, Dimple viski fiyatları na zam geldikçe yıl içinde tablolalarımız güncellenecektir. Dimple viski fiyatı listesine gözatın;

Dimple Viski Fiyatları 2023 Dimple Viski Fiyatı
Dimple Viski Golden Selection 15 YO 50’lik429 TL
Dimple Viski Golden Selection 10 YO 70’lik579 TL
Dimple Viski Blended Scotch 12 YO 70’lik729 TL
Dimple Viski 35’lik299 TL
Dimple Viski 70’lik549,50 TL
Dimple Viski 100 cl850 TL
  
Dimple Viski Fiyatları

Dimple Golden Selection fiyat bilgisi arıyorsanız tablo aracılığıyla aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dimple Golden Selection Fiyat ne kadar? Her viskinin fiyatı farklılık göstermektedir. Bu nedenle gerek bir viski markası yeni duyulduğunda birçok kişi ücretlerini sorar. Bunun dışında senelere göre alkol fiyatları da farklılaşır.Bu yazımızdasizlere Dimple golden selection fiyatı ve dimple viski fiyatı bilgiler sunacağız.

Dimple viski fiyat

Dimple Viski Nedir?

İskoç asıllı viskilerden biri olarak 1890’larda piyasaya girmiş ve oldukça yaygınlaşmış dünya çapında kullanıma sahip bir viskidir. Türkiye’de çok fazla bulunmasa da dünyada en çok tüketilen riskiler arasında yer almaktadır. Bu viski 2 ürün yelpazesine sahiptir Bunlardan biri Dimple viski diğeri ise dimple golden selection’dur.

Dimple viski tat itibariyle mango, kahve tadını andıran bir yapıdadır. Bunun yanı sıra alkol son derece temiz ve keskindir. Dimple Golden selection ise alışılmışın ötesinde bir lezzete sahiptir. Sert bir yapıda olmasının yanı sıra içinde bulunan bal ve limon aromaları bu viskiye değişik bir tat ve lezzet katmıştır. Dimple Golden selection, dimple viskiye göre daha lezzetli bir viski olmasının yanı sıra fiyatı da daha yüksektir. Bu yüzdende Dimple viski fiyatları en çok merak edilen konular arasındadır. Yukarıda izler için derlediğimiz, dimple viski fiyatları 2023 güncel fiyatı tablomuz, dimple viski fiyatlarına zam geldikçe güncellenecektir.

Dimple Viski Nasıl Üretilir?

Viskilerin nasıl üretildiği zaman zaman insanlar tarafından merak edilir. Dimple viski imalatını öğrenmek istiyorsanız, bunlara geçmeden önce viskilerin imalat biçimlerinin, içerisinde bulunanların, kalitesinin ülkelere, bölgelere ve firmalara göre farklılaştığı unutulmamalıdır.

Her ne kadar viski markasından markasına göre üretimin detayları farklılaşsa da genel olarak izlenen adımlar benzerdir ve aşağıda olduğu gibi özetlenebilir:

  1. Maltlama
  2. Lapalama
  3. Fermantasyon veya mayalama
  4. Damıtma veya distilasyon
  5. Olgunlaştırma

Belirttiğimiz üzere bunlar ana hatlarıyla bir viskinin nasıl üretildiğidir. Dimple viski için de bu geçerlidir.

Chivas Regal 35’lik Fiyat

Maltlama

Viski üretiminde süreç maltlama ile başlar. Arpalar suya yatırılarak 2 ile 3 gün boyunca bu devam eder. Bu esnada arpaların suyu emerek daha fazla yumuşayabilir.

Bu tamamladıktan sonra filizlenmesi, çimlenmesi hedefiyle odaya yayılır. Arpada yer alan nişasta şeker haline gelir. Bu ortalama 1 hafta sürmektedir.

Lapalama

Maltlama süreci bitirildikten sonra öğütülmesi için maltlanmış arpa değirmene gönderilir. Burada işlemler tamamlandıktan sonra lapalama tankına gönderilir. Lapalama tankı içine sıcak suyla birleştirilir. Bunun sonucunda ise lapa elde edilir.

Fermantasyon veya Mayalama

Lapalama süreci tamamlandıktan sonra fermantasyon, diğer adıyla mayalama sürecine geçilir. Burada, maya maya lapamsı arpa su katılır. Daha önce meydana gelen şekerle maya etkileşeme girdiğinde alkol reaksiyon sonucunda oluşmaktadır. Mayalama süreci ortalama 2 ile 7 gün devam eder.

Damıtma veya Distilasyon

Mayalanma kapsamında yapılan tüm işlemler tamamlandıktan sonra damıtma ya da distilasyon aşaması gelir. Bakır imbiklere alkol ve su eklenmekte, damıtma yöntemi kullanılarak ayrılmaktadır.

Olgunlaştırma

Dimple viski üretiminde son aşamayı olgunlaştırma meydana getirir. Meşe fıçılara mevcut alkollü sıvı doldurulmaktadır. Son olarak da olgunlaşması için beklenir. Ülkelere ve markalara göre ne kadar beklendiği değişebilir.

Dimple Viski Alkol Oranı Nedir?

Dimple viski alkol oranı ne kadar? Viskilerin alkol fiyatları markalara göre değişir. İnsanlar doğal olarak bunları öğrenmek ister. Dimple viski, yüzde 40 alkol oranına sahip bir viskidir.

Dimple Viski Neden Tercih Edilir?

Dimple viski, viski severlerin en çok tercih ettiği viskiler arasında yer almaktadır. Dimple viski İskoç asıllı viskilerden biridir. Özellikle dış tasarımıyla oldukça dikkat çeken bu viski ilk defa 1890’da çıkan üçgen şeklinde şişeye sahip ve altın renkli tasarımıyla oldukça ilgi çekmiştir. Bu viski 30’dan fazla matriksinin ve tahıl eskisinden harmanlanmış olup içimi son derece aromatiktir.

40 derece alkole sahip olması sebebiyle alkol miktarı oldukça yüksek olduğu gibi aynı zamanda içimi son derece kolay ve yumuşaktır. Bu yapısı itibariyle birçok viski seferi tercihleri arasında yer almaktadır.Kehribar renginde olup şişe tasarımı itibarıyla oldukça zarif ve dikkat çekicidir. Biri viski şişesinden daha çok bir parfüm şişesini andıran tasarımı kaliteli bir viski olduğunu görüntüsüyle de belli etmektedir.

Dimple Viski Alkol Oranı Kaçtır?

Ülkemizde çok fazla tanınmasa da dünya çapında tanınan ve oldukça sık kullanılan risklerden biridir. %40 alkol seviyesinde olan viski tam anlamıyla bir viski özelliğine sahiptir.Özellikle tatlı bir tadı bulunması sebebiyle kolaylıkla sarhoş etme özelliği vardır. İçimi çok kolay olsa da bu özelliğine kapılmadan,dikkatli bir şekilde tüketmek gerekir. Çünkü tatlı yapısı kolaylıkla sarhoş eden bir özelliği bulundurmaktadır.

Bu Viskiyi Kimler Tercih Eder?

İçimi kolay olması itibariyle viskiye yeni başlayacaklar tarafından tercih edilen bir viski olsa da kolay sarhoş etme özelliğine sahip olduğu için birçok riski seferinde sıklıkla tercih ettiği viskiler arasındadır. Genellikle tek olarak tüketildiği gibi riski bardağına bir miktar buz koyarak viskinizi doldurup tüketebilirsiniz.

Aynı zamanda hem dimple viskiyi hem de Dimple Golden Selection viskiyi, çerez ve çikolata ile de tüketebilirsiniz. Aynı zamanda dimple viski özel kokteyller ve özel karışımlar içinde son derece uygun bir viskidir. Bu viskiyi enerji içecekleri kola ve çeşitli içeceklerle karıştırarak, kolaylıkla kokteyllerinize ilave edebilirsiniz.

Dimple Viski Tadı Nasıldır?

Tadı itibarıyla son derece aromatik ve tatlı bir yapıya sahiptir. Özellikle damakta meyve ve tahıl aromalarının tadını bıraktığı gibi aynı zamanda tahıl tadı da bırakmakta ve bunun yanı sıra damakta Keskin alkol tadı da bırakmakta ve içime son derece kolay akıp giden bir iş giden bir içkidir. Oldukça tatlı olmasının yanı sıra vanilya bal yoğunluğunda aynı zamanda mangonun ve kahvenin ve üzümün tadını ve kokusunu kolaylıkla alabileceğiniz notaları içinde barındıran bir viskidir.

Şişe görüntüsü itibariyle tam büyük parfüme benzediği gibi içindeki kokularla meyveli bir parfümü andırmaktadır. Bunun yanı sıra yağlı bir dokusu var vardır. Tadım itibarıyla oldukça tatlıdır tarçın baharat gibi tatları damağınızda bırakır ve alkol tadı da oldukça yumuşaktır. Özellikle tatlı viski severler tarafından en sık tercih edilen viskiler arasında yerini almaktadır.

Peki Şişesi Nasıl Açılır?

Özellikle şişe tasarımı ile oldukça dikkat çeken bir görüntüye sahiptir. Şişe tasarımı aynı bir parfüm şişesini aldırmakta olup son derece zarif bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda renkleri itibariyle de oldukça dikkat çekicidir. Şişe tasarımındaki Gold renkler oldukça hoş bir görüntü sergilemektedir. Bunun yanı sıra şişeyi aşmak da son derece kolaydır. Şişeye yapacağınız açma hareketi neticesinde ve biraz güç uygulayarak kolaylıkla dimple viski şişesini açabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Dimple Viski Fiyat, dimple viski güncel fiyatı, Dimple viski fiyatı 2023 ve 35’lik, 70’lik, 100’lük dimple viski fiyatları hakkında güncel bilgiler sunduk ancak Dimple viski fiyatı zamlı olarak güncellenen dimple viski fiyatları ile market fiyatları farklılık gösterebilir.

Johnnie Walker Red Label Fiyat [Güncel]

YouTube video
Dimple Viski tadım Testi
Yorum yapın