Cin Tonik Nedir?

Cin tonik

Bu günkü yazımızda cintonik nedir, cin tonik neyle içilir? cin tonik mezesi nedir ve cin tonik faydaları hakkında bilgiler sunacağız. Cin tonik halk arasında kullanılan bir tabir olsada, cin ve tonik aslında ayrı ayrı satılan ve normalde ayrı sunulan ürünlerdir. Halk arasında, birlikte kullanıla kullanıla artık ismi ”cin tonik” olarak hayatımızda yer etmiştir.

Cin Tonik Dışında Neyle İçilir?

Cin tonik dışında neyle içilir, sorusuna cevap olarak, Cin tonik, normalde büyük buz parçaları üzerine dökülerek soğuk olarak servis edilir. Genelde cin tonik, limon ile içilir. Cin tonik sodaylada içilebilmektedir.

Cin Tonik Neyle İçilir? Mezesi Nedir?

Cin tonik neyle karıştırılır konusunda merak edilen bilgileri sunacağız. Cin tonik genelde, bol buzla hazırlanan ve buzların üzerine, genelde misket limon ve tonik konulup tüketilir. Ancak, cin tonik tarifi schweppes ilede yapılmaktadır. Aslında cin tonik tarifi, kişinin isteğine göre değişmektedir. Meyve suyuylada içen vardır. Aslında sonuç olarak, cin tonik, sodayla, schweppess ile yada en çok tercih edilen tonik ile içilir.

Cin Kaç Kaloridir?

Normal şartlar altında, besin değeri ve kalorileri araştıran herkes için cinin kalorisi oldukça merak edilen konulardır. Peki cinin besin değeri nedir? Cin kaç kaloridir? Cin ve tonik birleştiğinde, 171 kaloridir.

Cin Tonikte Şeker Var Mı?

Cin tonikte şeker varmı? Kalorisi nedir? sorusu oldukça merak edilir. Cin tonikte 14 GramŞeker içermektedir.

Cin Tonik Alkol Oranı Nedir?

Cin Tonik 35 lik ve 70 lik şişelerde satılmaktadır ve cin tonik alkol oranı, %40 tır.

Cin için Hangi Tonik Kullanılmaktadır?

Eğer güzel bir cin tonik yapmak isterseniz, kullanacağınız Toniği çok iyi seçmek zorundasınız. Şuanda en çokkullanılan ve tercih edilen tonik ise schweppess tir. Sizlere şimdi en çok merak edilen ve ülkemizdede en çok tüketilen cin tonik salatalık kokteyl tarifi sunacağım. Haydi birlikte inceleyelim;

Cin Tonik Salatalık Nasıl Yapılır?

Cin Tonik Salatalık tarifi için kullanılacak malzemeler;

  • 18 ml Salatalık Şurubu
  • 110 ml tonik
  • 50 ml cin
  • Salatalık dilimlerini ise içerisine koyabilirsiniz.

Cin Tonik Salatalık Yapılışı

  • Salatalık Şurubu yada ezilmiş salatalıktan elde edilen suyu, toniği ve cini buz dolu bir shakera koyup karıştırın.
  • Hazırlanan salatalık dilimlerini bu karışıma ilave edin
  • Cin tonik salatalıkkokteyliniz hazır Afiyet olsun 🙂
YouTube video
Yorum yapın